Jadran eliminisan, nastavlja sezonu u Evrokupu

Barselona bolja od Novljana 13:12

2589 pregleda 0 komentar(a)

Vaterpolisti Jadrana su eliminisani u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Novljani su poraženi od Barselone (13:12) u posljednjem meču turnira u glavnom gradu Katalonije, pa će evropsku sezonu nastaviti u kvalifikacijama za Evrokup.

Jadran je u prvom poluvremenu vodio i tri gola razlike (5:2 i 6:3), u trećoj četvrtini je imao plus dva, ali je finiš tog perioda potpuno pričao domaćinu.

Barselona je serijom 4:0 od 7:9 stigla do 11:9, Jadran izjednačio, ali u finišu nije imao snage da dođe do novog preokreta...

"Borili smo se koliko smo mogli, falili su nam bitni igrači i to se osjetimo u presudnim mečevima. Krajem mjeseca nas čeka nastup u kvalifikacijama za Evrokup, nadam se da ćemo biti kompletni. Samim tim su nam i šanse veće", istakao je Danilo Radović.

Danilo i Vasilije Radović su bili trostruki strijelci u redovima crnogorskig šampiona, isti učinak je u Barseloni imao Blai Maljarah.