Kotorani sve bliži plasman u drugu rundu kvalifikacija
268 pregleda 0 komentar(a)
VK Primorac Petar Vico, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 29.09.2017. 18:59h

Primorac je drugom pobjedom na kvalifikacionom turniru za Evrokup napravio možda i presudan korak ka plasmanu u naredno kolo - izabranici Petra Vica su poslije duela sa Matarom (12:8) bili bolji i od slovačkih Košica rezultatom 12:10.

Kotorani su vodili sa 4:0, a Slovaci su prvi gol primili tek dva minuta i 15 sekundi prije kraja druge četvrtine za 4:1.

Sve je u prvom poluvremenu nagovještavalo siguran trijumf Primorca, ali su Košice u trećoj dionici i početkom posljednje serijom 4:0 smanjile na 8:7 i potpuno otvorile utakmicu.

Razliku su tada, ipak, napravili Maroje Gluhaić (strijelac pet golova) i Antonio Petrović (tri) koji su odbili nalet rivala i uveli Primorac u mirnu završnicu.

Pored Gluhaića i Petrovića, mrežu Košica pogađali su još Bojan Paunović dva puta, te po jednom Marko Vukmirović i Radovan Latinović.

Šturm je bio bolji od Vajt šarks Hanovera sa 11:5, dok je Miškolc trijumfovao protiv Matara (13:8).

Košice - Primorac 10:12 (0:1, 1:4, 5:3, 4:4)

Miškolc - Gradski bazen. Sudije: Rovida (Italija), Ahladiotis (Grčka).

Košice: Hoferica, Vidumanski 1, Šuster, Baran 2, Mitruk, Kučerenko 1, Barger 1, Kuško, Grutka 1, Markoh 1, Vojtenko 2, Zareva 1, Hrehor.

Primorac: Šubladze, Matković, Crepulja, Petrović 3, Gluhaić 5, Gopčević, Stanojević, Vukmirović 1, Latinović 1, Grgurević, Vukasović, Paunović 2, Radnjić.