Jadran izgubio na startu turnira u Šapcu

Bolji od crnogorski šampiona bio je Trst - 11:9

4097 pregleda 0 komentar(a)

Vaterpolisti Jadrana su porazom otvorili kvalifikacioni turnir za Evrokup čiji je domaćin Šabac.

Slično kao i u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Novljani su odlično počeli, a loše završili meč - večeras su poraženi od italijanskog Trsta (11:9).

Crnogorski šampion je na kraju prve četvrtine vodio 4:1, u drugoj je čuvao prednost (na odmoru je bilo 6:4), ali je nastavak potpuno pripao rivalu.

Trst je, naime, serijom 4:0 preokrenuo na 8:6, a u posljednjih osam minuta i zadao konačan udarac izabranicima Petra Radanovića.

Italijani su vodili i 11:7, Jadran je u finišu golovima Matije Sladovića i Danila Radovića popravio utisak.

Danilo Radović je bio trostruki strijelac, Sladović i Pavel Halturin su postigli po dva pogotka, a po jedan Radzivon Zizudin i Džejk Muskat.

Japanac Jusuke Inaba se upisao tri puta u Trstu...

Jadran će već sjutra ujutru ponovo u bazen - od 10 časova je protivnik francuski Paj d'Eks.

U grupi su još Šabac i Solaris iz Šibenika.