Poraz "ajkula" u Zagrebu, šampion Evrope jači od Crne Gore

U crnogorskoj selekciji dvostruki strijelci bili su Dušan Matković, Vuk Drašković i Savo Ćetković

6680 pregleda 6 komentar(a)
Dušan Matković, Foto: Anna Feher

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, bez nekoliko prvotimaca, poražena je večeras u Zagrebu, u pripremnom meču, od Hrvatske 12:10 (2:1, 5:4, 4:2 i 1:3).

Zvaničnog prvaka Evrope do pobjede vodili su Jerko Marinić Kragić i Konstantin Harkov sa po tri, dok su po gol manje postigli Ivan Krapić i Rino Burić.

Po jednom u listu strijelaca upisali su se Adrijan Bašić i Goran Grgurević.

U crnogorskoj selekciji dvostruki strijelci bili su Dušan Matković, Vuk Drašković i Savo Ćetković, dok su po gol postigli Aleksa Ukropina, Danilo Radović, Đorđe Stanojević i Jovan Vujović.

"Barakude" su bile bolje u prve tri četvrtine, vodile su 11:6, a "ajkule" u posljednjih osam minuta smanjile zaostatak, imale i napad da priđu na gol razlike minut prije kraja...

Crnogorska selekcija u 2023. godini učestvovaće na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki, Evropskom prvenstvu u Izraelu, kao i u novoformiranom takmičenju Svjetskom kupu.