Srbija sigurna protiv Australije na startu turnira u Podgorici, Španija slavila u derbiju

"Delfini" pobijedili 10:6, Španci bolji od Grka - 11:8

5576 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 08.03.2023. 19:21h

Prvi meč na turniru Svjetskog kupa u Podgorici je protekao u dominaciji vaterpolista Srbije.

"Delfini" su nadigrali Australiju (10:6), boljom igrom u drugom poluvremenu bez većih problema opravdali ulogu favorita.

Australijanci su nakon prve četvrtine imali gol prednosti (2:1), a od sredine drugog perioda je sve bilo u znaku izabranika Uroša Stevanovića, koji je nakon Evropskog prvenstva prošle godine naslijedio trofejnog Dejana Savića.

Nemanja Stanojević je sa tri gola predvodio Srbiju, dva je postigao Marko Radulović, dok su se kod "kengura" istakli dvostruki strijelci Blejk Edvards i Luk Pavilard.

Španija je u derbiju prvog dana bila bolja od Grčke (11:8), iako su Heleni dvije i po četvrtine bili u prednosti.

Španci su u drugom poluvremenu napravili seriju 6:2 i bez problema došli do pobjede.

Alberto Munaris je dominirao sa pet pogodaka, kod Grka je najbolji bio kapiten Joanis Fudulis (dva gola).

U 19.30 će u bazen crnogorski vaterpolisti koje čeka duel sa Gruzijom.