Španija izborila plasman na finalni turnir, Grčka nadigrala Srbiju

"Furija" upisala treću pobjedu u Podgorici - lako je izašla na kraj sa Gruzijom

7444 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 10.03.2023. 20:43h

I u trećem meču na turniru Svjetskog kupa u Podgorici španski vaterpolisti su potvrdili klasu i ulogu favorita.

Izabranici Davida Martina su savladali Gruziju (20:10), upisali treću pobjedu i osigurali plasman na finalni turnir u Los Anđelesu (30. jun - 2. jul).

Španija je u prvom poluvremenu napunila mrežu Gruzina, dala 12 golova i poslije 16 minuta igre vodila 12:3, pa se pitanje pobjednika nije postavljalo.

Trostruki strijelac u španskom timu bili su Alberto Munaris, Alberto Baroso, Serđi Kabanas i Felipe Perone.

Gruziji je ovo drugi poraz, nakon što je na premijeri izgubila od Crne Gore (ima i pobjedu nad Australijom).

Derbi dana između Srbije i Grčke je pripao Helenima, koji su imali potpunu kontrolu meča i stigli ubjedljivo do prvog trijumfa - 16:14.

Grčka je sredinom treće četvrtine vodila 10:4, "delfini" potom u nekoliko navrata prišli na minus dva, ali su bili daleko od toga da osiguraju uzbudljivu završnicu.

Strahinja Rašović je postigao pet golova u sprskom timu, jedan manje je upisao Dušan Mandić.

Crnogorski vaterpolisti će u bazen u subotu - čeka ih duel sa Srbijom u 3. kolu (17.30).