Srbija gubila 5:0 pa srušila Španiju, dobra je to vijest i za "ajkule"

"Delfini" slavili nakon peteraca i osigurali plasman na finalni turnir Svjetskog kupa

9707 pregleda 1 komentar(a)

Fantastičan duel su odigrali vaterpolisti Srbije i Španije u bazenu SC "Morača".

Slavili su "delfini" poslije peteraca (14:13, regularni dio 9:9) i izborili plasman na finalni turnir Svjetskog kupa, zajedno sa Špancima koji su ranije prebrinuli te brige.

Dobra je to vijest i za crnogorske vaterpoliste, koji i dalje imaju šansu da čekiraju kartu za Los Anđeles.

Da je večeras slavila Španija, Crna Gora bi u utorak od 19.30 u direktnom duelu sa Grčkom jurila pobjedu od makar tri gola razlike za prolaz.

Ovako, timu Vladimira Gojkovića je dovoljan bilo kakav trijumf protiv Helena.

Srbija je gubila 5:0 nakon prvih desetak minuta od "furije", u drugoj je stigla do 5:5, a nešto više od dva minuta prije kraja vodila 9:7.

Španije je izbjegla poraz u regularnom dijelu, ali u penal ruletu je presudila odbrana mladog golmana Vladimira Mišovića koji je zaustavio šut Alberta Munarisa.