Kadetska reprezentacija izgubila od Mađarske, sjutra sa Francuskom u osmini finala

Naši vaterpolisti poraženi, iako su vodili sa 7:2 na poluvremenu...
82 pregleda 0 komentar(a)
Kadetska vaterpolo reprezentacija, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 12.09.2017. 17:15h

Kadetska vaterpolo reprezentacija je poražena od Mađarske u trećem kolu grupe A i igraće u osmini finala Evropskog prvenstva.

Naša ekipa je izgubila sa 12:11, iako je na poluvremenu vodila sa 7:2, pa će u razigravanju za plasman među osam najboljih igrati protiv Francuske (sjutra od 16 časova), drugoplasirane ekipe grupe C.

Tim Miodraga Mirovića je poklekao u drugom poluvremenu u kojem je primio čak 10 golova, a Mađari su još jednom pokazali da su stvoreni za preokrete, jer su i juče u derbiju sa Hrvatskom izvukli bod u meču koji je gotovo bio izgubljen.

Tada su postigli tri pogotka u posljednjih minut i 27 sekundi i remizirali (10:10).

Uroš Vučurović je u našem timu postigao pet golova, tri puta se upisao Martin Gardašević, a po jednom Vuk Drašković, Miroslav Perković i Luka Murišić.

U našoj grupi je prvo mjesto je osvojila Hrvatska sa sedam bodova i ide direktno u osminu finala zahvaljujući boljoj gol-razlici od Mađarske, koja je druga.

Crna Gora je na trećem mjestu sakupila tri, a bez bodova je Ukrajina.

Rezultati trećeg kola grupe A: Mađarska - Crna Gora 12:11, Hrvatska - Ukrajina 19:4;

Drugo kolo: Ukrajina - Crna Gora 4:9, Hrvatska - Mađarska 10:10;

Prvo kolo: Hrvatska - Crna Gora 13:9, Mađarska - Ukrajina 11:1;

Tabela: Hrvatska, Mađarska 7, Crna Gora 3, Ukrajina 0.