Dobar učinak crnogorskih klubova na turniru u Dubrovniku

2125 pregleda 2 komentar(a)
Ekipa Jadrana U14, Foto: Vuk Ilić

Crnogorski vaterpolo klubovi ostvarili su odlične rezultate na velikom turniru za mlađe (U12 i U14) kategorije “Tomo Udovičić” i iz Dubrovnika su se vratili sa tri medalje, te jednim četvrtim mjestom.

Jadran iz Herceg Novog je bio najbolji u konkurenciji igrača do 12 godina. Mladi novski vaterpolisti u finalu su pobijedili zagrebačku Mladost 8:6.

Jadran U12
Jadran U12foto: Vuk Ilić

U borbi za trofej tri gola postigao je Aleksa Čurović, po dva Aleksa Ivović i Uroš Sijerković, a jedan Marko Pavlović.

Jadran je prethodno bio bolji od splitskog Jadrana B 14:2, Novog Beograda 13:2, Budućnosti 7:3 i Šapca 6:3, a u polufinalu je u crnogorskom derbiju savladao Primorac 11:8.

Mladi Kotorani su u borbi za treće mjesto poraženi od italijanskog Lacija 10:8. Primorac je na putu do polufinala pobijedio Galatasaraj 9:3, Jadran Split 9:4, Zemun 12:3 i KPK 6:3,

U konkurenciji igrača do 14 godina, Jadran je došao do finala, gdje ga je zaustavio Šabac, koji je slavio 14:11.

Jadran U14
Jadran U14foto: Vuk Ilić

U14 tim Jadrana je do finala pobijedio špansku Terasu 12:3, italijanski Orizonte 9:5, grčki Aris 8:4, dubrovački Jug 9:4, španski Euskadiko 9:3, da bi u polufinalu rezultatom 11:7 savladao Budućnost, koja je zatim u borbi za treće mjesto pobijedila Medveščak 13:7.

Mladi podgorički tim je na putu do medalje bio bolji od Barselone B 11:6, Dinama iz Bukurešta 12:6 i Galeba 11:0, dok je sa Laciom igrao 7:7, a u četvrtfinalu savladao Romu 9:7.

Budućnost U14
Budućnost U14foto: Vuk Ilić

Tri mlada igrača Jadrana dobila su pojedinačna priznanja. Uroš Sijerković je proglašen za najboljeg igrača u U 12 konkurenciji, a Stefan Vraneš u kategoriji U 14, dok je najbolji U12 golman Mateja Kišić.

Na turniru “Tomo Udovičić”, koji se smatra najboljim u Evropi za uzrast igrača od 12 i 14 godina, pored Jadrana, Budućnosti i Primorca, u obje kategorije su nastupali i Budva i Aquatic Verde, koji je imao najboljeg strijelca U 14 turnira, Luku Cerovića (36 golova).

Na turniru su učestvovala 64 tima iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije, Španije, Italije, Mađarske, Grčke, Turske, Rumunije i BIH, a tokom pet dana odigrano je 212 utakmica.