"Ajkule" izgubile od Hrvatske, u petak protiv Francuske pred put u Japan

Hrvatska je pokazala više u večerašnjem duelu, posebno u trećoj i četvrtoj četvrtini, slavivši sa 13:9

13023 pregleda 4 komentar(a)
Sa meča na Škveru, Foto: Vuk Ilić

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Hrvatske 13:9 (3:2, 4:4, 4:1, 2:2) u prijateljskom meču koji je odigran u Herceg Novom.

Prije tri dana, Crna Gora je rezultatom 12:8 pobijedila Francusku, sa kojom će sjutra u 19.45 odigrati posljednju kontrolnu utakmicu pred put u Japan, gdje "ajkule" od 16. do 29. jula očekuje nastup na Svjetskom prvenstvu.

Hrvatska je pokazala više u večerašnjem duelu, posebno u trećoj i četvrtoj četvrtini. Gosti su sredinom drugog perioda poveli 7:4, ali su "ajkule" do poluvremena smanjile na 7:6, a imale i napad za izjednačenje.

U nastavku je, međutim, hrvatski tim dominirao, vratio je brzo tri gola prednosti (9:6), a dva minuta prije kraja treće četvrtine stekao i plus četiri (11:7).

Do kraja je Hrvatska povećavala razliku, sredinom posljednjeg dijela povela je 13:7...

U tom periodu naš tim nije iskoristio pet napada sa igračem više i pravio mnogo tehničkih grešaka u napadu, dok je protivnik u tom elementu bio veoma siguran i ubojit.

Na kraju, Crna Gora jeuspjela da ublaži poraz.