Furiozan finiš kadeta za pobjedu nad Mađarskom

Mađari vodili 7:5, mlade „ajkule” serijom 6:1 pred punim tribinama bazena SC „Morača” preokrenule na konačnih 11:8. U ponedjeljak duel sa Italijom

11086 pregleda 39 reakcija 7 komentar(a)
Stefan Vraneš na večerašnjoj utakmici, Foto: Krsto Vulović/VPSCG

Furioznim finišom, kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore je otvorila Evropsko prvenstvo u Podgorici velikom pobjedom nad Mađarskom - 11:8 (2:3, 3:2, 3:2, 3:1).

U sjajnoj atmosferi, pred punim tribinama bazena SC „Morača”, mlade „ajkule” su pokazale i karakter i kvalitet.

Gosti su bolje počeli, poveli 2:0, a posljednji put su imali plus dva sredinom 3. četvrtine (7:5).

Tada je Crna Gora dala tri vezana gola (Đorđe Koprivica, Luka Todorović i Andrej Durutović), a isto je uradila i poslije posljednjeg izjednačenja na utakmici (Petar Brnović dva puta, jednom Stefan Vraneš).

Pobjedu je ovjerio golman Pejović, koji je minut prije kraja zaustavio peterac pri rezultatu 10:8.

Brnović je dao tri gola, po dva Vraneš, Danilo Roganović i Todorović, po jedan Koprivica i Durutović, a sjajan je bio i Marko Pejović na golu.

Tim Nenada Vukanića je sjutra slobodan, a u ponedjeljak u 18.20 časova igra protiv Italije.