Lagani trening u Fukuoki: Ajkule 35 puta tresle mrežu na startu SP

Vaterpolisti Crne Gore "odradili" autsajdera Južnu Afriku (35:10) u prvom kolu D grupe Mundijala u Japan

16992 pregleda 79 reakcija 9 komentar(a)
Ajkule se zagrijavale za derbije: Vladimir Gojković i njegovi igrači tokom meča u Fukuoki, Foto: Orange Pictures/VPSCG
Ažurirano: 17.07.2023. 12:07h
Završeno
11:44h

Totalni autsajderi u nekim drugim sportovima možda i stižu do velikih iznenađenja, ali u vaterpolu to se praktično nikad ne dešava. Pokazala je to još jednom Crna Gora koja je laganom, sigurnom i efikasnom igrom na startu Svjetskog prvenstva "odradila" šuterski trening protiv skromne Južne Afrike 35:10, po četvrtinama 6:1, 10:0, 9:5, 10:4.

Koliko je prvi meč na turniru bio lakši trening za momke Vladimira Gojkovića govori i činjenica da su se svi igrači Crne Gore (naravno osim golmana) bar jednom upisali u strijelce.

A najviše puta mrežu Afrikanaca tresao je povratnik Đuro Radović sa sedam pogodaka, pet puta je strijelac bio Bogdan Đurđić, dok su Jovan Vujović i Vasilije Radović postigli po četiri.

Naredni meč naši vaterpolisti igraju protiv Španije u srijedu (6.30h), dok ih u petak (5.00h) čeka duel sa Srbijom.

CRNA GORA - JUŽNA AFRIKA 35:10 (6:1, 10:0, 9:5, 10:4)

FUKUOKA - Bazen "Marine Mese". Sudije: Lijang Žang i Nikola Džonson.

Crna Gora: Andrić pet odbrana, Mačić 1, Đ. Radović 7, Averka 1, Vujović 4, Popadić 2, Vidović 2, Đurđić 5, Ukropina 3, Spaić 4, Matković 2, V. Radović 4, Tešanović šest odbrana.

Južna Afrika: Madi jedna odbrana, Roman 1, Viler, Badenhorst 1, Laurenson, Stoun 2, Taker, Bungane, Kronje, Faber 2, Hauard 2, Svanepol 2, Mej četiri odbrane.

Izmjena: 12:05h
11:43h

Kraj utakmice - lagana pobjeda Crne Gore 35:10.

11:43h

Stigla je Južna Afrika i do desetog gola -Čad Roman z 35:10.

11:42h

Vladan Spajić za 35:9.

11:41h

Ponovo Đurđić - 34:9.

11:40h

Rezultat je 33:9 za Crnu Goru - svoj četvrti gol Đurđić je postigao sa peterca.

11:39h

Kod Južne Afrike se upisao i Nardus Badenhorst - 32:9.

11:37h

Sedmi gol Đura Radovića - 32:8.

11:36h

Ponovo Matković, nakon kontre i asistencije Averke - 31:8.

11:35h

Dušan Matković postiže 30. gol Crne Gore - naši vaterpolisti su na plus 22.

11:34h

Svanepul postiže osmi gol Južne Afrike 29:8.

11:26h

Posljednju četvrtinu pogotkom je otvorio Đurđić - Crna Gora je na "plus 20" (26:6).

11:22h

Završen je i treći peridod, koju su "ajkule" dobile 9:5 - Crna Gora nakon 24 minuta vodi 25:6.