Španija i velikan Perone prejaki za "ajkule

Crnogorski vaterpolisti izgubili od favorita u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Fukuoki (11:7).

35179 pregleda 96 reakcija 22 komentar(a)
Ažurirano: 19.07.2023. 07:53h
Završeno
07:33h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore ni u šestom meču zaredom nije mogla da parira Španiji - rezultat govori da je izgubila ubjedljivo, mada u vodi nije bilo baš tako.

Kako god, "crvena furija" je u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Fukuoki slavila 11:7 i osigurala prvo mjesto koje znači u četvrtfinale, dok našu selekciju čeka meč sa Srbijom u petak i direktan duel za drugo mjesto. Da bi do njega došla mora da pobijedi.

Ta druga pozicija bi značila mnogo, jer od nje zavisi ime protivnika u borbi za plasman među osam najboljih - drugoplasirani izvjesno ide na domaćina Japan, trećeg iz naše grupe čeka derbi sa Hrvatskom koja je rano jutros poražena od Mađarske.

Španija je bolje otvorila meč i povela 2:0, ali je Crna Gora reagovala golovima Vlada Popadića i Miroslava Perkovića i imala neriješen rezultat pred ulazak u drugu četvrtinu (2:2).

U njoj se igralo gol za gol, protivnik je na odmor pošao sa plus jedan (5:4), a onda u trećem periodu stigao do ključne prednosti jer je pred ulazak u posljednjih osam minuta bilo 9:6.

Imala je i nakon toga naša selekcija šansu, poslije pogotka Konstantina Averke propustila je nekoliko napada da smanjila na 9:8...

Potom je napadački potpuno stala, na kraju čak izgubila ubjedljivo.

Felipe Perone je bio dominantna figura, postigao je pet golova, svaki je bio malo remek-djelo. U našem timu su pogađali Bogdan Đurđić dva puta, a po jednom Popadić, Perković, Averka, Aleksa Ukropina i Uroš Čučković.

CRNA GORA - ŠPANIJA 7:11 (2:2, 2:3, 2:4, 2:1)

Fukuoka - Bazen "Marine Mese". Sudije: Stavridis (Grčka), Dervju (Francuska). Igrač više: Crna Gora 8 (2), Španija 8 (5).

Crna Gora: Andrić, Mačić, Perković 1, Averka 1, Čučković 1, Popadić 1, Đ. Radović, Đurđić 2, Ukropina 1, Spaić, Matković, V. Radović, Tešanović (devet odbrana).

Španija: Agire, Munaris 1, Granados 1, Sanauža 1, De Toro, Famjera 1, Baroso 1, Taulj, Perone 5, Maljarah, Bustos 1, Lorio (šest odbrana).

07:31h

Crnogorski vaterpolisti su poraženi od Španije u 2. kolu na Svjetskom prvenstvu - 11:7.

U petak od pet ujutru "ajkule" čeka duel sa Srbijom i ako slave idu u osminu finala sa druge pozicije.

Izmjena: 07:33h
07:28h

Španija ima maksimalnih plus četiri - 11:7, strijelac je Sanauža.

07:26h

Klasa Peronea je po ko zna koji put dođla do izražaja - postigao je peti gol, donio Španiji prednost 10:7 i vjerovatno stavio tačku na pobjedu na tri i po minuta prije kraja.

07:23h

Još jedan loš napad "ajkula" s igračem više, propuštena je šansa da se smanji na minus jedan.

07:20h

Averka je pogodio iz teške pozicije - 9:7.

07:19h

Naša selekcija ima prvi napad u posljednjoj četvrtini.

07:17h

Crna Gora ima tri gola minusa pred posljednjih osam minuta duela sa Španijom koja vodi 9:6.

07:15h

Četiri napada zaredom s igračem više nije iskoristila crnogorska selekcija.

07:12h

Fantastičan napad Španije koji je u gol pretvorio Bustos - 9:6.

07:11h

Ukropina nije imao sreće, pogodio je prečku, potom je isključen Spaić.

Španci će nakon tajm-auta imati napad s igračem više i šansu da opet odu na plus tri.

07:09h

Đurđić je vratio minus dva - sada je 8:6 za Špance.

07:08h

Španija prvi put ima tri gola prednosti, nakon što je Crna Gora lako izgubila loptu u napadu nakon tajm-auta - 8:5 nakon pogotka Munarisa.

07:07h

Tajm-aut Vladimira Gojkovića na polovini treće četvrtine, Crna Gora ima dva gola minusa protiv Španije - 7:5.

07:05h

Ponovo nevjerovatni Perone - njegov četvrti gol, Španija vodi 7:5.

07:04h

Ukropina je u svom stilu zatresao mrežu - Crna Gora je smanjila na 6:5.

07:02h

Jeftino je Crna Gora primila prvi gol u trećoj četvrtini - Perone je bio neumoljiv iz kontranapada i Španija opet ima plus dva (6:4).

07:00h

Počela je treća četvrtina napadom Crne Gore.

06:57h

Španija ima gol prednosti nakon dvije četvrtine - vodi 5:4. Strijelci za našu selekciju su bili Popadić, Perković, Đurđić i Čučković, dok je golman Tešanović upisao šest odbrana.

06:55h

Sigurni Perone i nova prednost Španaca, koja je preko Peronea u napadu s igračem više stigla do 5:4.