"Ajkule" prokockale veliku prednost protiv Srbije, u osminu finala idu sa trećeg mjesta

Poraz crnogorskih vaterpolista poslije peteraca, rival u osmini finala će gotovo izvjesno biti Hrvatska

54034 pregleda 130 reakcija 77 komentar(a)
Ažurirano: 21.07.2023. 06:31h
Završeno
06:17h

Bolan poraz crnogorskih vaterpolista u Fukuoki - Srbija je bila bolja poslije peteraca (17:15 - 13:13 u regularnom dijelu) pa naša selekcija mora da ide težim putem do četvrtfinala Svjetskog prvenstva.

Kako stvari stoje, igraće sa Hrvatskom u osmini finala - potrebno je samo da "barakude" opravdaju ulogu faovorita protiv Japana.

Crna Gora je propustila veliku šansu protiv "delfina", jer je vodila više od 25 minuta.

Imala je čak vođstvo od 5:0 na polovini prve četvrtine, bili je 8:4 sredinom drugog, a 10:7 u prvom dijelu trećeg perioda...

Nije bilo dovoljno, Srbija je na krilima Đorđa Vučinića i Nikole Jakšića ostala u igri, a u posljednjih osam minuta dočekala doprinos i ostalih, pa je minut i 18 sekundi prije kraja prvi put povela - 13:12.

Aleksa Ukropina, najbolji pojedinac "ajkula" u ovom meču, donio je izjednačenje i peterce 19 sekundi prije kraja, ali tim Vladimira Gojkovića nije izbjegao drugi poraz (nakon onog od Španije u 2. kolu).

"Delfini" su pogodili sva četiri penala, naša selekcija promašila dva (Đuro Radović je zatresao prečku, Branislav Mitrović zaustavio šut Dušana Matkovića) i nagrađeni su drugim mjestom u grupi.

CRNA GORA - SRBIJA 15:17 - PETERCI (6:3, 2:4, 3:2, 2:4, 2:4)

Fukuoka - Bazen "Marine Mese". Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Spiritosanto (Sjedinjene Američke Države. Igrač više: Crna Gora 9 (5), Srbija 7 (6). Peterci: Crna Gor 1 (-), Srbija 2 (2).

Crna Gora: Andrić, Mačić 1, Perković 1, Averka 2, Čučković 1, Popadić, Vidović, Đ. Radović 1, Ukropina 2, Matković 3, V. Radović 2, Tešanović (15 odbrana).

Srbija: Mišović (sedam odbrana), Radulović 1, S. Rašović 1, Ranđelović 1, Lazić, Milojević, Drašović 1, Jakšić 3, Janković, Ubović 1, Vučinić 5, Mitrović (dvije odbrane).

06:15h

Mitrović je odbranio šut Matkoviću i donio pobjedu Srbiji - 17:15 nakon peteraca.

06:15h

Na drugoj strani je lako zatresao mrežu Jakšić - 17:15.

06:13h

Radulović je zatresao mrežu - 15:14 vodi Srbija.

06:13h

Perković je pogodio za Crnu Goru - 14:14.

06:12h

Drašović je matirao Tešanovića - 14:13 za Srbiju.

06:10h

Tešanović je sačuvao mrežu, šutiraće se peterci - 13:13.

06:08h

Sjajan gol Ukropine - 13:13 na 19 sekundi prije kraja.

06:06h

Gojković je tražio tajm-aut na 34 sekunde prije kraja - Crna Gora mora da postigne gol kako bi izborila peterce.

06:05h

Srbija je prvi put povela - Radulović je matirao Tešanovića za 13:12 na minut i 18 sekundi do kraja.

06:01h

Tri napada s igračem više u posljednjoj četvrtini nisu iskoristile "ajkule".

06:00h

Prvo izjednačenje na meču, pet minuta prije kraja - Ranđelović je pogodio za 12:12.

05:57h

Peterac i gol Drašovića, opet Crna Gora ima samo gol prednosti - 12:11.

05:56h

Odličan odgovor "ajkula" - Perković je u svom stilu sa dva metra zatresao mrežu - 12:10.