Pao je evropski šampion - Crna Gora u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva!

Velika pobjeda "ajkula" protiv Hrvatske za plasman među osam najboljih, igraće sa Grčkom u utorak

81125 pregleda 2923 reakcija 241 komentar(a)
Ažurirano: 23.07.2023. 12:22h
Završeno
11:11h

Velika pobjeda naših vaterpolista u utakmici u koju su ušli kao autsajderi - Crna Gora je savladala Hrvatsku 13:12 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje je čeka Grčka (utorak od osam ujutru).

Dugo se čekalo na ovako bitan trijumf "ajkula" i dočekalo se nakon fenomenalne partije izabranika Vladimira Gojkovića koji su od prvog minuta jasno stavili do znanja favoritu da ga čeka pakao.

Bilo je u igri ponovo uspona i padova, to je u mečevima ovakvog ritma neizbježno, ali je suština u tome da je naš nacionalni tim diktirao tempo koji mu više odgovara - plivao je koliko je mogao, natjerao "barakude" da izađu iz zone komfora i poslao ih u razigravanje od 9. do 12. mjesta.

Prvih desetak minuta se igralo gol za gol, a onda je naša selekcija serijom 3:0 povela 5:3, na početku treće četvrtine imala i plus tri (6:3).

Uslijedila je reakcija Hrvata koji su brzo nadoknadili minus i tri minuta prije kraja trećeg perioda došli do prednosti 7:6.

Karakter je danas učinio svoje, pokazali su ga naši vaterpolisti u svakom trenutku.

Napadi su u finišu bili bolji od odbrana, a pogodak za pobjedu postigao je Dušan Matković 81 sekundu prije kraja na isteku napada s igračem više kada je pronašao put do mreže odličnog Marka Bijača.

Imala je Hrvatska dva napada da izbjegne poraz, pokušala je u posljednjih 19 sekundi i sa golmanom u napadu, ali bio je momenat za veliki trijumf "ajkula" - ostvarile su ga potpuno zasluženo.

Đuro Radović i Matković su predvodili naš tim sa po četiri gola, dva je postigao Aleksa Ukropina, a po jedan Kanstantin Averka, Vasilije Radović i Vladan Spaić.

CRNA GORA - HRVATSKA 13:12 (2:3, 3:0, 4:5, 4:4)

Fukuoka - Bazen "Marine Mese". Sudije: Margeta (Slovenija), Cvart (Holandija). Igrač više: Crna Gora 13 (7), Hrvatska 11 (3). Peterci: Crna Gora 4 (3), Hrvatska 2 (2).

Crna Gora: Andrić, Mačić, Perković, Averka 1, Čučković, Popadić, Vujović, Đ. Radović 4, Ukropina 2, Spaić 1, Matković 4, V. Radović 1, Tešanović (10 odbrana).

Hrvatska: Bijač (15 odbrana i peterac), Burić, Kržić, Krapić, Lazić 1, Bukić, Vukičević 1, Zuvela, Marinić Kragić 4, Vrlić, Butić 3, Harkov 3, Popadić.

Izmjena: 12:22h
11:09h

Pobjedaaaaa! Crna Gora je savladala Hrvatsku 13:12 i igraće u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

11:07h

Crna Gora vodi 13:12, Hrvatska će imati posljednjih 19 sekundi da izbori peterce. Blizu su "ajkule" velikog trijumfa, Tucak je zvao tajm-aut.

11:06h

Ponovo vodi naša selekcija - Matković je donio 13:12 na 80 sekundi prije kraja.

11:04h

Harkov nije propustio šansu u napadu s igračem više - 12:12.

11:03h

Još jednom Đuro Radović, sada je strijelac iz igre - "ajkule" opet imaju gol prednosti, 12:11.

11:02h

Uzvraća Hrvatska, Marinić Kragić je zatresao mrežu u napadu s igračem više za 11:11.

11:01h

Đuro Radović je i treći put siguran iz peterca - 11:10 za Crnu Goru na nešto više od tri minuta do kraja.

10:58h

Još jedno poravnanja, Spaić je s igračem više pogodio za 10:10.

10:57h

Opet vodi Hrvatska, Butić je pronašao put do mreže - 10:9.

10:54h

Hrvatska je izjednačila, Vukičević je strijelac za 9:9.

10:53h

Počela je posljednja četvrtina.

10:50h

"Ajkule" u posljednjih osam minuta ulaze sa vođstvom 9:8.

Imale su i 6:3, onda je Hrvatska okrenula na 7:6, ali je finiš pripao našim vaterpolistima.

10:49h

Novi gol Matković, treći u meču - Crna Gora ima plus jedan i vodi 9:8.

10:48h

Ukropina nije iskoristio peterac, odbranio je Bijač.

10:47h

Opet izjednačenje - Marinić Kragić je pogodio za 8:8.

10:46h

Ponovo vode "ajkule", Đuro Radović je iskoristio peterac koji je iznudio Popadić - 8:7.

10:44h

Izjednačenje - Mačić je donio 7:7 u napadu s igračem više.

10:42h

Crna Gora je u minusu, Butić je kompletirao seriju 4:0 - Hrvatska sada vodi 7:6.

10:40h

Ekspresan povratak Hrvatske, serija 3:0 za izjednačenje - 6:6. Marinić Kragić je iskoristio peterac.