Vaterpolisti Crne Gore pred meč sa Grčkom, Foto: Orange Pictures/VPSCG
Ažurirano: 25.07.2023. 09:26h
Završeno
09:07h

Ništa od polufinala Svjetskog prvenstva ni nakon deset godina, ali za razliku od nekih prethodnih takmičenja vaterpolisti Crne Gore ovog puta pokazali su i dosta dobrih stvari u Fukuoki - prije svega karakter i borbu.

"Ajkule" su u četvrtfinalu, nakon velike borbe, poražene od Grčke - 10:9.

Imala je ekipa Teodorosa Vlahosa i "plus tri" tokom meča (6:3), dva Konstantinosa - Genidunias (pet golova) i centar Kakaris - mučili su naše momke, ali se ekipa Vladimira Gojkovića nije predavala.

Predvođeni Petrom Tešanovićem, naši vaterpolisti su zategli odbranu, u napadu je pogađao Đuro Radović, pa je Crna Gora stigla do 7:7.

Do kraja se igralo "gol za gol", ali je više sreće imala odlična selekcija Grčke - gol za pobjedu postigao je Dimitrios Skubakis, nakon čega je u posljednjem napadu Crne Gore Mirioslav Perković pogodio prečku.

Crnu Goru do kraja očekuje razigravanje za plasman od 5. do 8. mjesta, a prvi meč igraće sa poraženim iz četvrtfinalnog duela Italija - Srbija.

GRČKA - CRNA GORA 10:9 (2:1, 4:3, 1:3, 3:2).

Fukuoka - Bazen "Marine Mese". Sudije: Margeta (Slovenija), Kovač Čatloš (Mađarska). Igrač više: Grčka 13 (4), Crna Gora 15 (6). Peterci: Grčka 3 (3)..

Grčka: Cerdevas (9 odbrana), Genidunias 5, Skubakis 1, Gjuvecis 1, Fudulis, Papanastasiu, Dervisis, Argiropulos 2, Alafragkis, Kakaris 1, Nikolaidis, Kalogeropulos, Corcatos.

Crna Gora: Andrić, Mačić, Perković, Averka 1, Čučković, Popadić 1, Vujović, Đ. Radović 3, Ukropina 2, Spaić 1, Matković 1, Radović, Tešanović (šest odbrana).

Izmjena: 09:26h
09:05h

Ništa od izjednačenja, Perković je u posljednjem napadu pogodio prečku - Grčka je slavila sa 10:9.

09:03h

Grčka - Crna Gora 10:9, lijep gol Skubakisa u napadu sa igračem više. Igra se posljednji minut utakmice.

08:59h

Minut i po do kraja utakmice - Crna Gora nije iskoristila još jedan napad sa igračem više za vođstvo.

08:58h

Još jedna odbrana Tešanovića sa igračem manje.

08:58h

Crveni karton za Popadića - isklječn je s pravom zamjene.

08:57h

Šteta - Averka nije iskoristio napad sa igračem više za vođstvo Crne Gore.

08:56h

Odličan je Petar Tešanović na našem golu, još jedna odbrana sa igračem manje.

08:54h

Gooooool! Šrauba Vladana Spaića, nakon asistencije Vasilija Radovića: Grčka - Crna Gora 9:9

08:53h

Grčka - Crna Gora 9:8, drugi gol zaredom Argiropulos - sada iz napada sa igračem više.

08:52h

Grčka - Crna Gora 8:8, ponovo Đuro Radović, treći gol našeg ljevorukog majstora.

08:51h

Grčka - Crna Gora 8:7, novo vođstvo Grka - pogodio je Argiropulos sa peterca.

08:47h

Kraj treće četvrtine, najbolji period naše reprezentacije: Grčka - Crna Gora 7:7.

"Heleni" su sredinom druge četvrtine imali i 6:3, ali se "ajkule" nisu predavale.

08:46h

Fenomenalna odbrana Crne Gore još jednom sa igračem manje.

08:45h

Gooool, Aleksa Ukropina - Grčka - Crna Gora 7:7.

08:44h

Još jedna odbrana sa igračem manje, Crna Gora juri izjednačenje.

08:43h

Grčka - Crna Gora 7:6, Đuro Radović u napadu sa igračem više, drugi njegov gol.

08:42h

Važna odbrana Crne Gore sa igračem manje, Grčka ostaje na "plus dva".

08:37h

Novi slab napad sa igračem više Crne Gore.

08:36h

Grčka - Crna Gora 7:5, Genidunias se ne zaustavlja - peti gol postigao je sa petarca.