Loš utisak i ubjedljiv poraz od Italije: Viza za naredno SP mora da se traži u Izraelu

Naši vaterpolisti izgubili od Italije, igraće za sedmo mjesto na SP u Fukuoki

57147 pregleda 72 reakcija 53 komentar(a)
Ažurirano: 27.07.2023. 08:32h
Završeno
08:07h

Crnogorski vaterpolisti nisu imali šansi protiv Italije - u pretposljednjem meču na Svjetskom prvenstvu su i donekle pokvarili dobar utisak koji su ostavili u mečevima protiv Srbije, Španije, Hrvatske i Grčke.

Motiv je morao da postoji, ali kao da noge i ruke nisu slušale "ajkule".

Izgubile su 10:6, "setebelo" je imao po tri ili četiri gola prednosti još od početka treće četvrtine, pa naša selekcija mora da se pomiri sa time da kroz nastup u Fukuoki nije mogla do mjesta koje vodi na naredno Svjetsko prvenstvo čiji je domaćin Doha. Trebalo je da bude u prvih pet...

Naredna šansa je Evropsko prvenstvo, koje se u januaru naredne godine održava u Netanji (Izrael).

Crna Gora je vodila 1:0 i 2:1, a onda dozvolila Italiji da od druge polovine druge četvrtine opa do sredine treće pobjegne na plus četiri - 6:2.

Pogoci Đura Radovića i Alekse Ukropine su vratili tim Vladimira Gojkovića u igru, možda bi i bilo neizvjesnosti da je odmah potom crnogorska selekcija iskoristila napad s igračem više i prišla na jedan razlike...

Nije ga iskoristila (pogodila je danas samo tri puta i 10 napada kada je imala brojčanu prednost), pa je otišla i posljednja šansa da se ugrozi ekipa Alesandra Kampanje.

Miroslav Perković je bio trostruki strijelac, po jednom su mrežu Italijanan tresli Kanstantin Averka, Đuro Radović i Ukropina.

Posljednji rival u Fukuoki (subota) biće poraženi iz današnje utakmice Francuske i Sjedinjenih Američkih Država.

CRNA GORA - ITALIJA 6:10 (1:1, 1:3, 2:3, 2:3)

Fukuoka - Bazen "Marine Mese". Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Kovač-Čatloš (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 10 (3), Italija 10 (3). Peterci: Crna Gora 1 (-), Italija 1 (1).

Crna Gora: Andrić, Mačić, Perković 3, Averka 1, Popadić, Vujović, Vidović, Đ. Radović 1, Ukropina 1, Spaić, Matković, V. Radović, Tešanović (devet odbrana).

Italija: Del Lungo (13 odbrana), Di Fulvio 1, Damonte 3, Marcijali 1, Veloto 1, Kanela 1, Rencuto-Jodiće, Ećenike 1, Prešuti, Bruni 1, Di Soma 1, Kondemi.

Izmjena: 08:27h
08:03h

Kraj utakmice - Crna Gora je izgubila 10:6. To znači da kroz ovaj turnir nije izborila plasman na naredno Svjetsko prvenstvo, a u subotu će se boriti za sedmo mjesto - sa poraženim iz duela Francuske i Sjedinjenih Američkih Država.

07:59h

Majstorija Ećenikea za 10:6.

07:57h

Treći pogodak Perkovića, sada je 9:6 za Italijane.

07:56h

Crna Gora ne može da parira Italiji, Marcijali je pogodio za 9:5 i praktično stavio tačku na utakmicu.

07:50h

Drugi gol Perkovića, u napadu s igračem više je smanjio na 8:5.

07:48h

Drugi put Italija ima četiri gola prednosti - 8:4, strijelac je Damonte.

07:47h

Počela je posljednja četvrtina.

07:45h

Italija čuva prednost, ima plus tri (7:4) pred ulazak u posljednju četvrtinu.

07:42h

Loša reakcija "ajkula" u odbrani, Italijani su to odmah kaznili - Di Soma je strijelac za 7:4.

07:39h

Ukropina može na teži način - 6:4 sa preko sedam metara.

07:38h

Ukropina nije iskoristio peterac, odbranio je Del Lungo.

07:37h

Đuro Radović je pogodio za 6:3 u napadu u kojem je Crna Gora imala dva igrača više.

07:35h

Italijani dominiraju, Di Fulvio je s igračem više pogodio za 6:2.

07:32h

Kanela je iz peterca donio Italiji velikih plus tri - 5:2.

07:29h

Počela je treća četvrtina.

07:27h

Italija nakon dvije četvrtine vodi 4:2. Loš napadački ritam naše selekcije, koja nije iskoristila četiri od pet napada s igračem više u prvom dijelu meča.

07:24h

Crna Gora je na minus dva nakon fantastičnog pogotka i parabole Damontea - 4:2 vode Italijani.

07:21h

Prvi put vodi Italija, Tešanovića je matirao Veloto u napadu s igračem više - 2:3.