"Ajkule" sa SAD za 7. mjesto: Ameri potonuli u posljednjoj četvrtini, nokautirani sa peterca

Meč Crna Gora - SAD zakazan je za subotu od 4.30h po našem vremenu

5951 pregleda 2 komentar(a)
Posljednji rival Crne Gore na SP: Džoni Huper je jedan od aduta SAD, Foto: worldaquatics

Ogromnih 13:9 imali su vaterpolisti Sjedinjenih Američkih Država protiv Francuske na pet minuta do kraja utakmice za plasman od 5. do 8. mjesta, a na kraju nisu uspjeli da slave.

"Okrenuli" su trokolori "Amere", do kraja izjednačili (13:13), nakon toga slavili poslije peteraca (18:16) i tako selekciju Dejana Udovičića poslali na duel sa Crnom Goru u meču sa 7. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

Sve to znači i da je Francuska već sada izborila plasman na naredno Svjetsko prvenstvo u Dohi, pošto će za 5. mjesto igrati protiv Italije koja je ranije obezbijedila plasman u Katar.

Najefikasniji u pobjdničkom timu bili su Toma Verno i nekadašnji crnogorski reprezentativac Ugo Kruzija sa po četiri pogotka, dok su na drugoj strani bolji od ostalih bili Aleks Boven (šest golova) i Džoni Huper (četiri).

Meč Crna Gora - SAD zakazan je za subotu od 4.30h po našem vremenu.