Mađari šampioni svijeta nakon 10 godina

Vaterpolisti Mađarske u finalu nakon peteraca savladali Grčku 14:13

12137 pregleda 231 reakcija 4 komentar(a)

Prvi put nakon deset godina vaterpolo reprezentacija Mađarske je svjetski šampion.

Mađari su danas u fenomenalnom finalu nakon peteraca savladali Grčku 14:13, nakon što je u regularnom dijelu bilo 10:10.

Mađarska je osvojila četvrtu titulu, izjednačila se sa Italijanima, a do novog pehara je došla zahvaljujući golmanu Vogelu, koji je briljirao na golu.

Grčka je na startu utakmice povela 1:0, Mađarska preokrenula i vođstvo od dva pogotka održavala sve do drugog poluvremena. Tada su imali prazan hod, bili bez gola, što je Grčka iskoristila i nakon dva pogotka Genidunijasa preokrenula i stigla do novog vođstva - 6:5.

Nakon toga igralo se gol za gol, a onda je u četvrtoj četvrtini Janšik pogodio i Mađarska je opet preokrenula - 8:7.

U posljednji minut ekipe su ušle izjednačene (10:10), a onda je Vogel odbranio udarac Kakarisu, da bi na drugoj strani Mađari pogodili prečku.

Uslijedili su peterci u kojima je u heroja izrastao Vogel. On je meč završio sa 12 odbrana, a izabran je za najboljeg igrača na prvenstvu.

Sa druge strane, Grčka je prvi put nakon 1997. godine osvojila srebro na vaterpolo Mundijalu.

Kod Mađara su Vamoš i Zalanki postigli po četiri, Manherc tri, a Fekete, Varga i Janšik po jedan gol.

Najefikasniji u reprezentaciji Grčke bio je Genidunijas sa pet pogodaka. Papanastasiju je postigao tri, Gjuvecis i Fontulis po dva, a Skumpakis jedan pogodak.