Kadeti u goleadi bolji od Hrvatske

Prva pobjeda crnogorske selekcije na EP

2962 pregleda 1 komentar(a)

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore je upisala prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu u turskoj Manisi.

Poslije poraza na startu od Mađarske (11:6) u kojem su sve vrijeme bili u podređenoj ulozi, naši vaterpolisti su bili bolji od Hrvatske - slavili su 15:13.

Nakon manje od 10 minuta igre Crna Gora je vodila 6:1, Hrvatska već u drugoj četvrtini prišla na 6:5, a početkom posljednjeg perioda prvi put i izjednačila - 12:12.

Trijumf crnogorskom nacionalnom timu je osigurao Ivan Marković sa dva gola u pedesetak sekundi, a tačku je stavio Danilo Stupar 96 sekundi prije kraja utakmice.

Marković je sa četiri pogotka bio najefikasniji, Strahinja Gojković i Stupar su postigli po tri, dva Tadija Matijašević, a po jedan Radivoj Radanović, Srđan Janović i Tim Perov.

Gabrijel Burburan je pogodio četiri puta kod Hrvata...

Posljednji meč u grupi izabranici Miodraga Mirovića igraju u četvrtak protiv Španije (12.30).