Srbija napravila razliku u 2. poluvremenu: Mladi vaterpolisti eliminisani u četvrtfinalu

"Delfini" slavili 15:9

18360 pregleda 4 komentar(a)

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore je stala u četvrtfinalu Evropskog prvenstva čiji je domaćin turska Manisa.

Izabranici Miodraga Mirovića su u borbi za polufinale poraženi od Srbije koja je bila dominantna u drugom poluvremenu - slavila je 15:9.

Sve do drugog minuta treće četvrtine se igralo gol za gol, a onda su "delfini" ušli u seriju koju naša selekcija nije mogla da zaustavi.

Povela je Srbija 12:7, imala plus četiri pred posljednji period u kojem nije bilo uzbuđenja.

Srđan Janović, Strahinja Gojković i Ivan Marković su bili dvostruki strijelci u crnogorskom sastavu, pogađali su i Danilo Stupar, Ognjen Moračanin i Tim Perov.

Kod Srbije je najbolji bio Luka Gladović sa četiri pogotka.

Crnu Goru čekaju utakmice za plasman od 5. do 8. mjesta, a naredni rival je Holandija - taj meč je na programu u nedjelju od 15.30.

U polufinalu Evropskog prvenstva igraće Srbija protiv Mađarske, te Grčka sa Španijom.