Dominirali sinovi legendi, mladi vaterpolisti igraju za peto mjesto u Manisi

Srđan Janović i Strahinja Gojković postigli po sedam golova u trijumfu nad Holandijom - 21:11

7016 pregleda 7 komentar(a)

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore će se boriti za petu poziciju na Evropskom prvenstvu u turskoj Manisi.

Naša selekcija, koja je juče u četvrtfinalu izgubila od Srbije, bila je ubjedljiva protiv Holandije (21:11) u prvom od dva duela za plasman od 5. do 8. mjesta.

Crna Gora je dominirala - nakon prve četvrtine je imala četiri gola prednosti, na poluvremenu sedam, a pred ulazak u posljednji period je bilo 18:8 za izabranike Miodraga Mirovića.

Briljirali su sinovi legendarnih asova Nikole Janovića i Vladimira Gojkovića - Srđan i Strahinja, koji su mrežu protivnika tresli po sedam puta.

Pogađali su i Ivan Marković (tri), te Tadija Matijašević, Danilo Stupar, Nikola Petrović i Tim Perov.

Posljednji protivnik na turniru je Italija u ponedjeljak od 16.30.