Crna Gora startovala pobjedom nad Rumunijom

Crnogorska vaterpolo selekcija (igrači 2000. godište i mlađe) slavila je u Nikšiću protiv Rumunije 15:12 (3:3, 5:2, 5:3, 2:4), u 1. kolu „Comen kupa”
Vaterpolo reprezentacija 2000. i mlađi, Miodrag Mirović, Foto: VPSCG
Ažurirano: 24.08.2017. 20:36h

Crnogorska vaterpolo selekcija (igrači 2000. godište i mlađe) slavila je u Nikšiću protiv Rumunije 15:12 (3:3, 5:2, 5:3, 2:4), u 1. kolu „Komen kupa”.

Izabranici Miodraga Mirovića su samo u finišu prve četvrtine bili u zaostatku (3:2), ali su potom ubjedljivom igrom stavili do znanja rivalu da nema šta da traži.

Početkom posljednje četvrtine naši vaterpolisti su vodili sa šest golova, ali je potom uslijedilo opuštanje i čuvanje snage za sjutrašnji duel sa Italijom (20,30 sati), pa su Rumuni uspjeli da smanje zaostatak.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Vuk Drašković i Miroslav Perković sa po četiri pogotka, dok su kod Rumuna odskočili Kolodrovšeni sa pet i Andrej Buda sa tri gola.

Danas su odigrane još tri utakmice. Srbija je ubjedljivo dobila Njemačku (14:1), Hrvatska Australiju (15:6), dok je Grčka dobila Francusku sa 21:4.

Sjutrašnji program u Nikšiću počinje od devet sati duelom Srbija - Rusija, a završava se utakmicom naših vaterpolista sa Italijom (20.30).