Prvi poraz Jadrana, nije mu pomogla ni serija 6:0

Regionalna Premijer liga u vaterpolu, Novljani izgubili od Jadrana u Splitu

6851 pregleda 1 komentar(a)
Danilo Radović je postigao pet golova, Foto: Vuk Ilić

Vaterpolisti Jadrana su poraženi prvi put u regionalnoj Premijer ligi ove sezone.

Nakon četiri pobjede Novljani su pali u duelu sa favoritom - savladao ih je Jadran iz Splita koji je na svom bazenu slavio 15:14.

Splićani su tako jedini u elitnom rangu ostali na maksimalnom učinku, imaju svih pet trijumfa.

Tim Petra Radanovića je dobro otvorio meč, imao je i dva gola prednosti (4:2), ali je od sredine druge četvrtine domaćin preuzeo kontrolu i nakon 24 minuta igre vodio 14:8...

Imao je splitski sastav i plus sedam na startu posljednjeg perioda (15:8), crnogorski šampion je do kraja serijom 6:0 popravio utisak, ali nije bilo vremena za veliki povratak.

Danilo Radović je sa pet golova bio najefikasniji u Jadranu, po dva su postigli Dmitrij Holod, Lazar Vukićević i Martin Gardašević, a po jedan Bojan Banićević, Strahinja Gojković i Matej Čaraj.

Kod domaćina, pet pogodaka je upisao Jerko Marinić Kragić, jedan crnogorski reprezentativac Đuro Radović...