Primorac vidi osminu finala

Kotorani upisali treću pobjedu u Evrokupu, drugu u gostima - nadigrali su Trst 12:10

2243 pregleda 5 komentar(a)
Marko Mršić je postigao četiri gola, Foto: Krsto Vulović

Drugi put u dvije sedmice vaterpolisti Primorca su osvojili Italiju i ozbiljno se primakli osmini finala Evrokupa.

Nakon Ortiđe, Kotorani su u gostima savladali i Trst (12:10) za treću pobjedu u grupi i prvo mjesto na tabeli.

Tim Zorana Maslovara dva kola prije kraja ima devet bodova, jedan više od Panioniosa koji mu je do sada nanio jedini poraz, te tri od Ortiđe...

Primorac je dugo kontrolisao utakmicu u Trstu, a finiš treće i posljednje četvrtine je nagovijestio probleme, jer je domaćin serijom 3:0 poveo 10:9 nakon što je Đorđije Stanojević zaradio "brutaliti" i ostavio svoj tim da četiri minuta igra s igračem manje.

Srećom, reakcija crnogorskog vicešampiona je bila prava - meč je završen pogocima Draška Brguljana, Marka Mršića i Nikole Markovića koji su potpisali veliki trijumf.

Mršić je sa četiri gola bio najefikasniji u Primorcu, Marković i Tim Perov su postigli po dva, a po jedan Brguljan, Nemanja Vico, Balša Vučković i Petar Ćetković.

Primorac u narednom kolu gostuje Panioniosu (23. nmovembar) koji je večeras na svom bazenu bio bolji od Ortiđe 13:10 uiz dva gola Alekse Ukropine.