Primorac prepustio prvo mjesto Grcima, protiv Ortiđe ima zicer za osminu finala

Kotorani izgubili od Panioniosa, za prolaz im je dovoljno da u posljednjem kolu kod kuće ne izgube više od četiri gola razlike od Ortiđe

5155 pregleda 3 komentar(a)

Primorac nije iskoristio prvu meč loptu za plasman u osminu finala Evrokupa, ali je ionako veoma blizu nokaut faze.

Kotorski vaterpolisti su poraženi od Panioniosa (8:5), pa su prepustili prvo mjesto grčkom timu koji im je ove sezone nanio oba poraza u grupi.

Pred posljednje kolo, koje se igra 9. decembra, Primorac ima devet bodova, dva manje od lidera Panioniosa i tri više od Ortiđe koja je u 5. rundi kod kuće izgubila od Trsta na svom bazenu (14:11).

Da bi osigurao plasman među 16 najboljih timu Zorana Maslovara je potrebno da na bazenu "Zoran-Džimi Gopčević" ne izgubi od Ortiđe većom razlikom od četiri gola, jer je istog rivala na Siciliji nedavno savladao 14:9.

Primorac je u večerašnjem meču bio u igri u prvih desetak minuta, potom je sve bilo u znaku domaćina koji je u finišu treće četvrtine imao i pet golova prednosti - 8:3.

Nikola Marković je bio dvostruki strijelac u Primorcu, po jednom su pogađali Marko Gopčević, Marko Mršić i Tim Perov.

U Panioniosu je jedan gol postigao Nikola Moskov, u listu strijelaca se nije upisao Aleksa Ukropina.