Novljani konačno bolji od Jadrana iz Splita

Crnogorski šampion u Trebinju slavio poslije peteraca

4204 pregleda 0 komentar(a)

Vaterpolisti Jadrana su prekinuli seriju neuspjeha u duelima sa Jadranom iz Splita.

Poslije šest poraza, od čega tri u ovoj sezoni, uslijedila je pobjeda nakon peteraca - crnogorski šampion je u Trebinju slavio 15:13 (regularni tok 11:11).

Junak Novljana je bio golman Darko Đurović koji je odbranio peterce Lorenu Fatoviću i Konstantinu Harkovu.

S druge strane su sigurni bili Rusi Ivan Nagaev i Dmitrij Holod, te Danilo Radović i Lazar Vukićević.

Tim Petra Radanovića je u tri navrata imao tri gola prednosti (posljednji 10:7 u trećoj četvrtini), ali je Fatović dao posljednja četiri gola za Splićane i izborio peterce.

Holod, Nagaev i Jovan Vujović su postigli po tri gola za Jadran, Danilo Radović dva, a Vukićević, Martin Gardašević, Martin Čaraj i Vasilije Radović po jedan.

Đurović je zaustavio 11 šuteva iz igre i tri peterca - jedan je u regularnom toku "skinuo" Jerku Marinić-Kragiću u prvoj četvrtini.