"Ajkule" bolje od Holandije u Utrehtu

Pripreme crnogorskih vaterpolista za Evropsko prvenstvo

8633 pregleda 2 komentar(a)
Trostruki strijelac: Aleksa Ukropina, Foto: Orange Pictures/VPSCG

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je ostvarila pobjedu u prvoj pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvop koje počinje 4. januara naredne godine.

"Ajkule" su u Utrehtu bile bolje od domaćina Holandije 12:11.

Naša selekcija je nakon prve četvrtine imala gol minusa (3:2), a na poluvremenu je imala plus tri - 6:3.

Potom je bilo i 10:7, a u finišu je Holandija ublažila poraz.

Najefikasniji u crnogorskom timu je bio Aleksa Ukropina sa tri pogotka, po dva su postigli Vlado Popadić, Jovan Vujović i Đuro Radović, a po jedan Kanstantin Averka, Aljoša Mačić i Dušan Matković.

U sastavu su još bili golmani Dejan Lazović i Darko Đurović, Miroslav Perković, Stefan Vidović, Vladan Spaić, Vasilije Radović i Marko Mršić.

Tim Vladimira Gojkovića će do nedjelje trenirati u Utrehtu, a potom ga čeka nastup na turniru Četiri nacije u Kaljariju - od 19. do 21. decembra, gdje će rivali biti Italija, Francuska i Australija.

Crna Gora će u prvoj fazi Evropskog prvenstva u Hrvatskoj (4 - 16. januar) igrati u Dubrovniku u grupi sa Francuskom, Španijom i Hrvatskom.