„Ajkule” pobijedile Australiju na startu „Sardinija kupa”

Tim Vladimira Gojkovića sjutra od 18 sati igra protiv Francuske, a turnir zatvara u četvrtak duelom sa Italijom (19 časova)

10053 pregleda 76 reakcija 2 komentar(a)

Crnogorski vaterpolisti pobjedom su otvorili turnir „Sardinija kup” u Kaljariju, jer su savladali Australiju 8:6.

Australijanci su bolje počeli, a prije gola za 1:0 Petar Tešanović je odbranio peterac Luku Pavilaru.

Bilo je i 2:1 za protivnika, da bi Stefan Vidović i Vlado Popadić preokrenuli na 3:2. Na poluvremenu je bilo 3:3, a Vidović i Popadić sa nova dva gola početkom 3. četvrtine „ajkulama” prvi put donijeli plus dva gola.

Raspoloženi Vidović i Jovan Vujović su u uvodu posljednjeg perioda donijeli i plus tri (8:5).

Australijanci nisu iskoristili još jedan peterac - Lahlan Edvards je šutirao preko gola, na kome je Dejan Lazović na poluvremenu zamijenio Tešanovića, a Crna Gora je bez problema odbranila prednost.

CRNA GORA - AUSTRALIJA 8:6 (1:1, 2:2, 3:2, 2:1)

Crna Gora: Lazović, Brguljan, Mačić, Vujović 1, Banićević, Popadić 2, Vidović 3, Đurđić 1, Ukropina, Spaić, Matković 1, Radović, Tešanović.

Australija: Porter, Lembi, Ford, Negus, Pauer 2, Mersep 1, Pavilar 1, Maksimović, Bajrns, Slobodien, Put 1, Edvards 1, Hedžis.