Poraz "ajkula" od Španije, Perone i Granados držali čas vaterpola

Crnogorski vaterpolisti izgubili 14:12 od jednog od favorita za medalju na Evropskom prvenstvu

50046 pregleda 38 reakcija 35 komentar(a)
Ažurirano: 06.01.2024. 19:10h
Završeno
18:59h

Crnogorski vaterpolisti su parirali Španiji, sedam minuta prije kraja golom Marka Mršića izjednačili na 10:10, ali timska i individualna klasa "furije" je ponovo presudila u duelu sa "ajkulama".

Španci su slavili 14:12 i nanijeli izabranicima Vladimira Gojkovića prvi poraz na Evropskom prvenstvu, nakon što su na otvaranju prije dva dana na peterce savladali Francusku 20:19.

Crna Gora je sve vrijeme bila u minusu protiv favorita, ali je do sredine posljednje četvrtine i bila u igri - nakon toga je do izražaja došlo i to što su redom zbog ličnih grešaka otpadali Aljoša Mačić, Aleksa Ukropina i Vasilije Radović.

Naša selekcija nijednom nije vodila, dva puta je imala egal (2:2 i 10:10) i nema puno toga za čime treba da žali, jer je Španija tim koji svaku grešku surovo koristi - tako je bilo i sada, pa je na krilima Felipea Perone i Alvara Granadosa došla o prvog trijumfa na EP...

Poraz od Španije vjerovatno znači i da Crna Gora ne može biti prva u grupi, o drugom mjestu će se tek odlučivati, a Hrvatska bi večeras ako savlada Francusku mogla da joj pomogne kada je u pitanju borba za treću poziciju.

Ukropina, Marko Mršić i Stefan Vidović su sa po tri gola bili najefikasniji u našem timu, dok je Petar Tešanović imao 12 odbrana. Granados se upisao pet puta u španskoj selekciji.

Crna Gora posljednji meč u grupi igra u ponedjeljak od 20.15 kada je rival Hrvatska.

CRNA GORA - ŠPANIJA 12:14 (2:4, 4:4, 3:2, 3:4)

Dubrovnik - Bazen „Gruž”. Gledalaca: 600. Sudije: Kovač-Čatloš (Mađarska), Kolombo (Italija). Igrač više: Crna Gora 13 (8), Španija 14 (6).

Crna Gora: Lazović, Vujović 1, Perković, Mršić 3, Mačić, Popadić, Vidović 3, Đ. Radović 1, Ukropina 3, Spaić, Matković, V. Radović 1, Tešanović.

Španija: Agire 1 (šest odbrana), Munaris 1, Granados 5, Sanauža 1, Del Toro, Larumbe, Gomila, Kabanas, Taulj 2, Perone 3, Maljarah, Bustos 1, Ljorio.

18:57h

Kraj utakmice - Crna Gora je poražena 14:12.

18:56h

Vidović je pogodio za 14:12, do kraja meča je ostalo još 20 sekundi.

18:53h

Crna Gora ide ka porazu, na 64 sekunde prije kraja Španija vodi 14:11 poslije pogotka Sanauže.

18:49h

Španija je lako pogodila na drugoj strani, crnogorska odbrana nije imala šansu protiv Taulja za vođstvo 13:11.

18:48h

Ne predaju se "ajkule", Vujović je smanjio na 12:11 na tri minuta i 20 sekundi prije kraja.

18:45h

Opet Španija ima plus dva (12:10) - peti pogodak Granadosa nakon kontranapada protivnika koji je Crna Gora morala da izbjegne.

18:44h

Ponovo vodi Španija, strijelac je Granados za 11:10.

18:42h

Tešanović je zaustavio Špance u napadu s dva igrača više.

18:40h

Novi pogodak Mršića i novo izjednačenje - 10:10.

18:38h

Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Španija.

18:36h

Gol Vasilija Radovića šest sekundi prije kraja treće četvrtine - Crna Gora u posljednju dionicu ulazi sa minus jedan, Španija vodi 10:9.

18:30h

Opet gol sa stative Španaca - asistent Granados, strijelac Bustos za 10:8.

18:28h

Mršić je postigao drugi gol - Crna Gora je opet u igri, sada je 9:8n za Španiju.

18:27h

Tajm-aut Gojkovića, Crna Gora će imati napad s igračem više i šansu da smanji na 9:8.

18:25h

Prvi gol "ajkula" u trećoj četvrtini - Đuro Radović je pogodio za 9:7.

18:22h

Drugi put u meču Španija ima tri gola prednosti - vodi 9:6, upisao se Perone.

18:22h

Počela je treća četvrtina.

18:17h

Crna Gora ima dva gola minusa nakon druge četvrtine - Španija je do prednosti 8:6 stigla 16 sekundi prije kraja 2. perioda kada je Munaris sa stative zatresao mrežu u napadu s igračem više.

18:13h

Odlično igraju "ajkule" u napadu s igračem više - Ukropina je bio siguran u šutu za 7:6.