"Ajkule" odradile posao protiv Njemačke, sa Italijom bitka za polufinale

Crnogorski vaterpolisti plasmanom među osam najboljih na Evropskom prvenstvo praktično osigurali nastup na šampionatu svijeta u Dohi

34349 pregleda 340 reakcija 38 komentar(a)
Ažurirano: 10.01.2024. 21:19h
Završeno
21:14h

Crnogorski vaterpolisti su se plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva - savladali su Njemačku 10:5 i za plasman u polufinale će se u petak boriti sa Italijom (20.15).

Naša selekcija je ovim trijumfom praktično obezbijedila nastup na Svjetskom prvenstvu u Dohi, koje je na programu početkom februara, i nastavila borbu za odlazak na Olimpijske igre u Parizu.

Nije bilo problema za izabranike Vladimira Gojkovića, uloga favorita je odrađena bez problema, pa su "ajkule" mogle da dozvole luksuz da u posljednjoj četvrtini ne postignu ni gol...

Trostruki strijelac u crnogorskom timu bio je Aleksa Ukropina sa tri pogotka (dva iz peterca), dok je Kanstantnin Averka postigao dva...

Izmjena: 21:19h
21:11h

Minut prije kraja Crna Gora vodi 10:5.

21:06h

Strelekcij je pogodio treći put i smanjio prednost Crne Gore na 10:5.

21:03h

Počela je posljednja četvrtina, prvi put je na golu na šampionatu Dejan Lazović.

21:01h

Crna Gora vodi 10:4 nakon tri četvrtine i ide ka četvrtfinalu gdje će se u petak sastati sa Italijom.

20:59h

Njemačka je prekinula niz naše selekcije - Strelekcij je strijelac za 10:4.

20:58h

Serija Crne Gore 6:0 - vodi 10:3, pogodak Ukropine iz peterca.

20:55h

Mršić je pogodio prvi put na meču, Crna Gora vodi 9:3 i ima perfektan učinak u napadu s igračem više - šest od šest.

20:50h

I Vujović se upisao, Crna Gora je u seriji 4:0 i vodi 8:3.

20:48h

Ukropina je bio siguran iz peterca - 7:3, najveća prednost "ajkula".

20:46h

Počela je treća četvrtina napadom Njemaca, baš kao i u prethodne dvije.

20:43h

Crna Gora nakon dvije četvrtine ima tri gola prednosti - Averka je u posljednjem napadu s igračem više pogodio za 6:3.

"Ajkule" su u prvom poluvremenu iskoristile svih pet napada s igračem više.

20:41h

Četvrti gol u isto toliko napada s igračem više "ajkula" - Ukropina je strijelac za 5:3.

20:39h

Loš period igre "ajkula", Njemci nakon tajm-auta imaju napad s igračem više i šansu da izjednače na 4:4.

20:37h

Drugi gol Božića, Njemačka je sada na minus jedan - "ajkule" vode 4:3.

20:32h

Njemci su prekinuli seriju 4:0 naše selekcije, Božić se upisao za 4:2.

20:30h

Novi pogodak "ajkula" u napadu s igračem više - 4:1 poslije gola Perkovića.

20:29h

Prvi napad u drugom periodu imaju Njemci.

20:27h

Crna Gora nakon osam minuta igre vodi 3:1.

20:25h

Serija Crne Gore 3:0 - i Averka je pogodio u napadu s igračem više, "ajkule" vode 3:1.