Radulović tragičar "delfina", Mađarska preko Srbije do polufinala EP, Hrvatska deklasirala Grčku

Veliki derbi pripao Mađarima, "barakude" silne u duelu sa Helenima

12401 pregleda 35 reakcija 35 komentar(a)
Ažurirano: 12.01.2024. 19:39h

Vaterpolo reprezentacija Mađarske i Hrvatske su zakazale okršaj u polufinalu Evropskog prvenstva.

Mađari su u klasiku bili bolji od Srbije na peterce 15:14 (10:10) i boriće se za medalju u Zagrebu, uprkos tome što su na šampionat Starog kontinenta poslali kombinovani, praktično drugi tim.

Velikan je velikan, Žolt Varga je i ovu ekipu posložio po svom ukusu, pa Mađarska ima šansu da dođe do odličja...

Bilo je mnogo uzbuđenja u bazenu na Savi, ekipe su se sve vrijeme smjenjivale u vođstvu, a Srbija je imala gol prednosti na minut i 49 sekundi prije kraja kada je centar Primorca Nemana Vico u napadu s igračem više pogodio za 10:9.

Mađarska je izjednačila, "delfini" prokockali napad s igračem više da opet povedu, na kraju je sve moralo da se rješava u penal ruletu.

I tu je presudio jedan detalj kada je Marku Raduloviću u drugoj seriji prije šuta ispala lopta iz ruke...

Tačku na meč stavio je Gergo Fekete.

"Mađari su bolje ušli u meč, imali su veću želju, agresivnost, bolje su plivali... Nismo im parirali, na kvalitet smo se držali, preokrenuli, ali su se vratili. Oba tima su mogla da riješe utakmicu prije peteraca, ali imam utisak da smo bili prevelikom grču, jednostavno nismo dali maksimum", rekao je selektor Srbije Uroš Stevanović.

Mađarska će se u finalu sastati sa Hrvatskom koja je u drugom poluvremenu deklasirala Grčku - 13:8.

Heleni su na poluvremenu vodili 6:5, a onda je uslijedila serija "barakuda" 8:0. Grci su prvi pogodak u drugom dijelu meča postigli tek dva minuta i 22 sekunde prije kraja.

Jerko Marinić Kragić je postigao četiri pogotka, tri Loren Fatović.