Nemoć "ajkula", medalja je i ovog puta bila nerealan san

Italija eliminisala "ajkule" u četvrtfinalu 14:8

50481 pregleda 227 reakcija 115 komentar(a)
Ažurirano: 12.01.2024. 22:07h
Završeno
21:24h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je pokazala koliko može u duelima sa Španijom i Hrvatskom, ali u duelu bez prava na grešku, kada poraz znači i eliminaciju, "ajkule" nisu imale šta da traže protiv Italije u četvtfinalu Evropskog prvenstva.

„Setebelo” je deklasirao tim Vladimira Gojkovića 14:8, održao mu čas vaterpola u tri četvrtine nakon što je u prvoj naša selekcija izgledala kao sastav koji je spreman na sve da dođe do borbe za medalju.

Osam odličnih minuta, koji su bili dovoljni samo za prednost od jednog gola (4:3) premalo su da bi velika reprezentacija kakva je Italija bila ugrožena od protivnika koji, uz sve vrline i mane, očigledno nema dovoljno kvaliteta i vjere u sopstvene mogućnosti da bi napravio iskorak kada dođe do četvrtfinala.

Medalja će se tako čekati još makar mjesec, do Svjetskog prvenstva u Dohi, mada realno djeluje da će to trajati mnogo duže, a Crna Gora već čeka dovoljno - još od januara 2020. kada je osvojena bronza na EP u Budimpešti.

Crna Gora je odlično počela utakmicu, pogotovo u napadu gdje je koristila igrača više i sigurnim šutevima matirala Marka del Lunga.

Nakon 4:3 u prvom periodu, u drugom se sve okrenulo - Italija je počela da igra u odbrani kako zna, Crna Gora nije imala odgovor, pa je kroz nervozu u napadu počela da posustaje i ispred Petra Tešanovića.

Golovi Italijana su se smjenjivali kao na traci, već na poluvremenu su imali plus četiri (8:4) - tada su dešavanja u bazenu na Savi nagovijestila da će teško biti uzbuđenja do kraja utakmice. Razlika je išla i na plus sedam (14:7), posljednji pogodak na meču je postigao Stefan Vidović...

Crna Gora je plasmanom u četvrtfinale osigurala odlazak na SP, poslije eliminacije od Italije je jasno da kroz Evropsko prvenstvo neće doći do vize za Olimpijske igre.

To mora da zasluži u Dohi u februaru...

CRNA GORA - ITALIJA 8:14 (4:3, 0:5, 1:3, 3:3)

Zagreb - Bazen na Savi. Gledalaca: 300. Sudije: Stavridis (Grčka), Kovač-Čatloš (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 15 (7), Italija 6 (4). Peterci: Crna Gora + (), Italija 1 (1).

CRNA GORA: Lazović, Vujović 1, Perković, Averka, Mačić, Mršić 1, Vidović 1, Đ. Radović 2, Ukropina 1, Spaić 1, Matković 1, V. Radović, Tešanović (osam odbrana).

ITALIJA: Del Lungo (10 odbrana), Di Fulvio 2, Kondemi, Marcijali 1, Fondeli 2, Veloto 2, Rencuto Jodiće, Ećenike 2, Prešuti, Bruni 1, Di Soma 4, Dolće, Nikozija.

Izmjena: 22:07h
21:20h

Crnogorski vaterpolisti su eliminisani u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Mnogo bolja od izabranika Vladimira Gojkovića je bila Italija koja je slavila 14:8.

"Ajkule" sada čeka razigravanje od 5. do 8. mjesta, a prvi rival je Rumunija u nedjelju.

Izmjena: 21:24h
21:11h

Trinaesti gol Italije, Veloto je strijelac za 13:7.

21:09h

Fondeli je prekinuo mini seriju naše selekcije i pogodio za 12:7.

21:05h

Pogodak Đura Radovića za 11:6, onda i Vujovića za 11:7, pa je Kampanja pozvao minut odmora.

21:04h

Još osam minuta igre u bazenu na Savi.

21:02h

Minus šest nakon tri četvrtine, djeluje nemoguće da se "ajkule" vrate iz ove situacije - Italija vodi 11:5.

21:00h

Crnoj Gori prijeti debakl, jer Italija vodi 11:5 poslije četvrtog pogotka Di Some.

20:59h

Italija dominira i vodi 10:5 nakon gola Ećenikea.

20:52h

Italiji sve ide u napadu, sada se upisao i Di Fulvio za 9:5.

20:51h

Đuro Radović je pogodio iz peterca i smanjio na 8:5.

20:49h

Počela je treća četvrtina.

20:47h

Očajna druga četvrtina naše selekcije, Italija ima četiri gola prednosti na poluvremenu - 8:4.

20:45h

Italija je nezadrživa u drugoj četvrtini, pogodio je i Fondeli za 8:4 u napadu s igračem više.

20:43h

Velika serija "setebela" od 4:0, opet Di Soma za velikih 7:4.

20:41h

Prvi put na meču Italija ima dva gola prednost, Di Soma se upisao za 6:4.

20:40h

Drugi put vodi Italija - s igračem više je pogodio Bruni za 5:4.

20:38h

Naši vaterpolisti nisu iskoristili dva napada s igračem više u drugoj četvrtini.