"Ajkule" dale 18 golova Rumuniji, igraće za peto mjesto sa Grčkom

Crnogorski vaterpolisti rutinski slavili protiv Rumunije u pretposljednjem meču na Evropskom prvenstvu

28825 pregleda 104 reakcija 22 komentar(a)
Ažurirano: 14.01.2024. 22:00h
Završeno
21:24h

Crnogorski vaterpolisti su prije 13 godina u Zagrebu bili petoplasirani na Evropskom prvenstvu.

Na istom mjestu sada imaju šansu da ponove taj rezultat - za petu poziciju im je potrebno da u utorak od 18.30 savladaju Grčku u posljednjoj utakmici na EP.

"Ajkule" su večeras rutinski opravdale ulogu favorita u duelu sa Rumunijom (18:11) iako početak utakmice nije obećavao, jer je naša selekcija poslije samo dva i po minuta gubila 3:0.

Nedostatak agresivnosti u napadu i odbrani donio je veliki minus na samom startu, ali nije puno trebalo izabranicima Vladimira Gojkovića da preokrenu stvari i dođu do ubjedljivog trijumfa.

Već do finiša prve četvrtine je Crna Gora preokrenula na 4:3, a posljednji put su Rumuni bili u igri početkom druge kada je Vlad Đorđesku izjednačio na 4:4.

Potom je bilo i plus četiri, a u drugom poluvremenu je bilo samo pitanje koliko će puta naša selekcija da zatrese mrežu Marijuša Cika koji je imao 10 odbrana.

Crna Gora je ovom pobjedom riješila bitno pitanje za Svjetsko prvenstvo u Dohi, jer se sada zna da ide u grupu C u kojoj su odranije Srbija, Sjedinjene Američke Države i Japan.

Prvoplasirani timovi iz četiri grupe će se direktno plasirati u četvrtfinale, drugoplasirane i trećeplasirane idu u razigravanje za odlazak među osam najboljih.

Crna Gora je posljednji put sa Grcima na najvećim takmičenjima igrala ljetos na SP u Fukuoki - poslije velike drame je poražena u četvrtfinalu, Heleni su kasnije na peterce izgubili finale protiv Mađarske.

CRNA GORA - RUMUNIJA 18:11 (4:3, 5:3, 4:2, 5:3)

Zagreb - Bazen na Savi. Gledalaca: 100. Sudije: Garsija (Švajcarska), Copić (Hrvatska). Igrač više: Crna Gora 10 (4), Rumunija 8 (3). Peterci: Crna Gora 2 (2), Rumunija 2 (2).

Crna Gora: Lazović, Brguljan, Perković 3, Averka 2, Mačić 1, Popadić 2, Vidović 2, Đ. Radović 4, Mršić, Vujović, Matković 2, V. Radović 2, Tešanović (osam odbrana).

Rumunija: Cik (10 odbrana), Belenješi, Lutesku, Fulea 2, Antipa, Prioteasa 2, Bota, Neamcu, Kolodrovski 2, Đorđesku 3, Judean, Vančik 2, Dragušin.

Izmjena: 22:00h
21:23h

Kraj meča - Crna Gora je slavila 18:11 i u utorak će igrati za peto mjesto na Evropskom prvenstvu.

21:18h

Mačić je lako pogodio iz kontranapada - 17:10 vodi Crna Gora i osigurala je pobjedu. U utorak će igrati sa Grčkom za peto mjesto.

21:17h

Šesnaesti gol Crne Gore, strijelac je Matković za 16:10 na 3.16 do kraja utakmice.

21:14h

Perković se upisao treći put za 15:9, Vančik je potom smanjio na 15:10.

21:13h

Prioteasa je smanjio na 14:9.

21:10h

Četvrti pogodak Đura Radovića, sada iz peterca za 14:8.

21:07h

Počeo je posljednji period.

21:06h

Crna Gora vodi 13:8 nakon tri četvrtine.

21:05h

Treći pogodak Đorđeskua u finišu 3. četvrtine - 13:8.

21:03h

Raste prednost "ajkula", gol Đura Radovića - 13:7.

20:59h

Najveća prednost Crne Gore u meču - Matković iz peterca za 12:7.

20:57h

Ponovo je četiri razlike za "ajkule", Vidović je strijelac za 11:7.

20:55h

Napad s igračem više i rutinska realizacija Perkovića za 10:7.

20:54h

Rumunija je golom otvorila treću četvrtinu, Vančik je smanjio na 9:7.

20:52h

Počela je treća četvrtina.

20:49h

"Ajkule" vode 9:6 nakon dvije četvrtine. Počelo je loše, bilo je 3:0 za Rumuniju, kasnije su naši vaterpolisti preuzeli kontrolu.

20:47h

Sada je 9:6, Kolodrovski je postigao gol na 35 sekundi prije kraja prvog poluvremena.