Ništa od borbe za medalju - Crna Gora izgubila od Mađarske

Meč je odlučen u drugoj četvrtini, koju su Mađari dobili 6:1 i na poluvremenu imali četiri gola prednosti 9:5
2 komentar(a)
Mlada vaterpolo reprezentacija, Foto: Wc2017.srbwp.rs
Ažurirano: 11.08.2017. 20:26h

Aleksa Ukropina i Đuro Radović su se prošlog mjeseca borili za plasman od 5. do 8. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, ista sudbina ih je dočekala i na planetarnom šampionatu za mlade vaterpoliste u Beogradu.

U četvrtfinalu, u prijestonici Srbije, „ajkulice” nisu mogle da se nose sa raspucanim Mađarima, koji su slavili sa 12:8.

Tim iz najveće vaterpolo nacije na svijetu je i bio favorit u četvrtfinalu, jer je u četiri meča grupne faze pokazao najviše i imao gol-razliku plus 57.

Ekipa Veljka Uskokovića je boljem rivalu odlično parirala u 1. četvrtini, koju je završila serijom 3:0 i prvi put povela (4:3).

Nažalost, Mađari su odgovorili istovjetno, i to čak dva puta, pa je praktično sve bilo riješeno na poluvremenu, kada je bilo 9:5.

Ta dva niza im je samo nakratko prekinuo Ukropina golom za 6:5.

U drugoj polovini utakmice igrači nisu bili šuterski raspoloženi, pa su se mreže tresle samo po tri puta za konačnih 12:8.

Crna Gora će sjutra (18) igrati sa selekcijom SAD, koja je u uzbudljivom četvrtfinalu izgubila od Hrvatske (5:4).

Mađarska - Crna Gora 12:8 (3:4, 6:1, 1:1, 2:2)

Beograd - Bazen „Milan Gale Muškatirović”. Gledalaca: 250. Sudije: Bjanko (Italija), Golikov (Rusija). Igrač više: Mađarska 11 (4), Crna Gora 8 (4). Peterci: Mađarska 1 (1).

Mađarska: Vogel (10 odbrana), Zerinvari, Lukač, Vadovič 1, Nađ, Šelej 1, Satmari 2, Čačovski, Manherc 6, Burijan 2, Šimon, Teleki, Čisar.

Crna Gora: Tešanović (11 odbrana), Matković, Franeta, Saveljić, Mitrović, Vujašević 1, Ukropina 1, Gardašević 3, Radović, Moskov 1, Spaić 1, Grgurević 1, Mandić.