Za kraj poraz od Grčke, "ajkule" šestoplasirane u Zagrebu

Naši vaterpolisti izgubili od Helena - 15:10

42950 pregleda 109 reakcija 31 komentar(a)
Ažurirano: 16.01.2024. 20:32h
Završeno
19:41h

Kao i u Barseloni prije pet i po godina - vaterpolo reprezentacija Crne Gore je šestoplasirana na Evropskom prvenstvu.

Nakon još jednog ubjedljivog poraza, poslije onog od Italije u četvrtfinalu 14:8, "ajkulama" je tu i mjesto - bolja je u posljednjoj utakmici u Zagrebu bila Grčka 15:10.

Očajan početak je usmjerio utakmicu onako kako odgovara Grcima, mada je Crna Gora nakon veoma loše prve četvrtine, u kojoj je primila šest golova i imala minus četiri, dobro parirala protivniku sve do posljednjih nekoliko minuta. Tada se i konačno potpuno raspala...

Dok su imali snage izabranici Vladimira Gojkovića su propuštali šanse u drugom i jednom dijelu trećeg perioda šanse da se vrate u meč, ali su dobro izdanje u tom periodu naplatile početkom posljednje četvrtine kada su preko Miroslava Perkovića smanjili na 9:8.

Ipak, Grčka je znala kako da odbije taj nalet - nije dozvolila preokret, mada konačnih plus pet možda i nisu realan rezultat nakon svega što je viđeno.

Kako god, naš nacionalni tim je odigrao još jedno veliko takmičenje u kojem je bio daleko od borbe za medalju, iako je u grupnoj fazi u duelu sa velikanima - Španijom i Hrvatskom - pokazao da može da parira favoritima za odličje.

Ubuduće, ako želi da postane konkurentan, to mora da ponavlja i u mečevima nokaut faze. Naredna šansa je za manje od tri sedmice kada počinje Svjetsko prvenstvo u Dohi...

Protiv Grka su po dva gola postigli Aleksa Ukropina, Marko Mršić i Kanstantin Averka, a po jednom su se upisali Draško Brguljan (to mu je jedini pogodak na Evropskom prvenstvu), Perković, Đuro Radović i Vasilije Radović.

U grčkom sastavu je dominirao Konstadinos Genidunijas sa četiri pogotka. Isti igrač je bio koban za našu selekciju ljetos u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva kada je postigao pet od ukupno 10 golova svoje ekipe.

CRNA GORA - GRČKA 10:15 (2:6, 3:2, 2:1, 3:6)

Zagreb - Bazen na Savi. Gledalaca: 400. Sudije: Kovač-Čatloš (Mađarska), Sehurana (Španija). Igrač više: Crna Gora 10 (7), Grčka 5 (4). Peterci: Crna Gora 2 (1), Grčka 3 (2).

Crna Gora: Lazović, Brguljan 1, Perković 1, Averka 2, Mačić, Popadić, Mršić 2, Đ. Radović 1, Ukropina 2, Vujović, Matković, V. Radović 1, Tešanović (šest odbrana).

Grčka: Cerdevas (sedam odbrana), Genidunijas 4, Skubakis 1, Kalogeropulos 2, Fudulis, Papanastasiu, Dervisis, Argiropulos 2, Alafrakis, Kakaris 1, Nikolaidis 2, Gilas 3, Corcatos.

Izmjena: 20:32h
19:37h

Crna Gora je poražena 15:10 u posljednjem meču, pa je Evropsko prvenstvo završila kao šestoplasirana.

19:34h

Mršić je strijelac za 13:10.

19:30h

Grčka ide na plus četiri, Skubakis je strijelac - 13:9, "ajkule" su pred porazom.

19:28h

Na četiri i po minuta prije kraja Grci vode 12:9 poslije šraube Nikolaidisa.

19:26h

Gol Vasilija Radovića u napadu s igračem više za 11:9.

19:24h

Gilas je iznenadio Tešanovića i pogodio za 11:8.

19:23h

Reakcija Grčke već u prvom narednom napadu, vode 10:8 poslije gola Argiropulosa.

19:22h

U igri su "ajkule", smanjile su na 9:8 u prvom napadu u posljednjoj četvrtini.

19:20h

Posljednjih osam minuta na turniru, Crna Gora juri dva gola minusa protiv Helena.

19:18h

"Ajkule" su na minus dva nakon tri četvrtine - Grčka vodi 9:7.

19:17h

Crna Gora je prišla na 9:7, odavno - još od prve četvrtine - nije bila tako blizu.

19:12h

Averka je vratio minus na tri razlike - 9:6 poslije pogotka u napadu s igračem više.

19:10h

Odbili su Crci nalet naše selekcije, pa opet imaju plus četiri - Genidunijas je nadmudrio Tešanovića za 9:5.

19:09h

Tešanović je odbranio peterac Argiropulosu.

19:07h

Mršić nije iskoristio peterac koji je iznudio Perković, ostalo je 8:5 za Grke.

19:07h

Počeo je treći period.

19:03h

Crna Gora ima tri gola minusa nakon dvije četvrtine - Grci vode 8:5.

18:59h

Marko Mršić je u napadu s igračem više pogodio za 8:5.

18:55h

Grci nemaju nikakvih problema u napadu, postigli su i osmi gol - vode 8:4, drugi put je pogodio Gilas.