Velika pobjeda "ajkula", čudesni Tešanović odbranio pet peteraca za dva boda na startu SP

"Ajkule" bolje od Amerikanaca - 16:15

57225 pregleda 366 reakcija 81 komentar(a)
Ažurirano: 05.02.2024. 18:25h
Završeno
16:52h

Crnogorski vaterpolisti su po svemu viđenom zaslužili tri boda u duelu sa Amerikancima, ali sasvim su prihvatljiva i dva koja su osvojili u velikoj pobjedi na peterce.

Završeno je 16:15 (11:11 u regularnom dijelu) i sve zasluge za to idu golmanu Petru Tešanoviću koji je bio pravi kapiten u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Čuvar mreže Breše je imao devet odbrana za 32 minuta, a zaustavio je ukupno pet peteraca - dva tokom meča, a onda i tri u penal ruletu kada jednostavno nije dozvolio da „ajkule” izgube utakmicu u kojoj su praktično sve vrijeme imale kontrolu.

Samo jednom su Amerikanci imali prednost (1:0, pogodak Aleksa Bouvena) i sve nakon toga je išlo onako kako je želio naš tim koji je u nekoliko navrata imao plus dva...

Napadačka klasa SAD je, ipak, dolazila do izražaja kada su mrežu tresli Bouven (uradio je to pet puta), Luka Kupido i Rajder Dod, ali Crna Gora je imala odgovor na sve - centar Miroslav Perković je dominirao u duelima sa bekovima rivala, a naša selekcija propustila samo jedan od sedam napada s igračem više.

Sve to je dovelo do drame u posljednjeg minutu. Bouven je izjednačio na 11:11, na drugoj strani Draško Brguljan šutirao preko gola, a Amerikanci 34 sekunde prije kraja i nakon tajm-auta lako prokockali napad da vjerovatno dođu do trijumfa. Naš nacionalni tim je imao nekoliko sekundi da smisli poslije tajm-auta napad za pobjedu, ali je već bilo izvjesno da se ide u peterce...

I tu je Crna Gora imala veliku prednost - Tešanovića koji je branio udarce Bouvena, Rajdera Doda i Maksa Irvinga, dok su na drugoj strani neprecizni bili Aleksa Ukropina i Miroslav Perković.

Stefan Vidović je u sedmoj seriji donio prednost, a posljednji šut na utakmici je bio Irvingov kada je Tešanović definitivno postao heroj.

Ovaj trijumf bi mogao mnogo da donese u borbi za četvrtfinale i plasman na Olimpijske igre, a Crna Gora naredni meč igra sa Srbijom (srijeda od 15.30), koja je na startu bila bolja od Japana 17:10.

CRNA GORA - SAD 16:15 - NAKON PETERACA (3:1, 2:3, 4:3, 2:4, 5:4)

Doha - "Aspajar dom". Sudije: Margeta (Slovenija), Ome (Njemačka). Igrač više: 7 (6), SAD 8 (2). Peterci: Crna Gora 1 (1), SAD 3 (1().

Crna Gora: Lazović, Brguljan 1, Perković 2, Mačić, Popadić 1, Vidović, Ukropina 2, Spaić, Matković 2, V. Radović, Mršić 1, Vujović 1, Tešanović (devet odbrana i pet peteraca.

SAD: Vajnberg, Huper, Obert, Daube 2, Kupido 1, Halok 1, D. Vudhed, Bouven 5, Č. Dod, R. Dod 2, Irving, Holand (11 odbrana), K. Vudhed.

Izmjena: 18:24h
16:46h

Pobjeda Crne Gore u prvom meču na Svjetskom prvenstvu - savladala je Amerikance na peterce!

Na kraju je bilo 16:15, a briljirao je Petar Tešanović koji je u regularnom dijelu odbranio dva, a u penal seriji tri peterca.

Izmjena: 16:49h
16:44h

Ukropina je drugi put pogodio, na drugoj strani se upisao Bouven.

16:43h

Četvrta serija: Popadić je bio siguran, onda je Tešanović skinuo šut Rajdera Roda - 13:13.

16:43h

Treća serija: Stativa Perkovića, pa pogodak Hupera - 12:13.

16:42h

Druga serija: Gol Vidovića, pa Irvinga za 12:12.

16:40h

Prva serija: Ukropina je uzdrmao prečku, na drugoj strani je Tešanović zaustavio Bouvena.

16:38h

Kraj regularnog dijela - 11:11, odlučiće peterci.

16:37h

Odbranila se Crna Gora, Gojković je zvao tajm-aut na sedam sekundi prije kraja.

16:35h

Amerikanci će imati napad za pobjedu - novi tajm-aut Udovičića na 34 sekunde prije kraja.

16:34h

Još jedan sjajan gol Bouvena, peti ukupno za izjednačenje - 11:11.

16:32h

Selektor SAD Dejan Udovičić je tražio tajm-aut na minut i 22 do kraja, Crna Gora vodi 11:10.

16:31h

Tešanović je odbranio drugi peterac u meču, sada Irvingu.

16:29h

Opet vode "ajkule", Ukropina je pogodio poslije isključenja koje je iznudio Perković - 11:10.

16:28h

Jeftino je Crna Gora primila gol, opet Rajder Dod, sada iz kontranapada za 10:10. Još tri minuta do kraja.

16:24h

Popadić je pogodio iz peterca, imao je i sreće, ali svejedno - Crna Gora vodi 10:9 na pet minuta prije kraja.