"Ajkule" uz mnogo muke "slomile" Japan, pobjeda Srbije nad SAD donosi 2. mjesto i lakšeg rivala u plej-ofu

Vaterpolisti Crne Gore savladali Japan (13:11) i plasirali se u nokaut fazu Svjetskog prvenstva - za mjesto u četvrtfinalu i plasman na Olimpijske igre igraće protiv Rumunije ili Italije

44934 pregleda 370 reakcija 54 komentar(a)
Petar Tešanović i Draško Brguljan tokom meča sa Japanom, Foto: MTB-PHOTO
Ažurirano: 09.02.2024. 08:42h
Završeno
08:27h

Nova predstava za brigu, ali ono što je u ovom trenutku najvažnije - "ajkule" su i dalje u igri za četvrtfinale Mundijala i samim tim odlazak na Olimpijske igre u Parizu.

Vaterpolisti Crne Gore u posljednjem kolu grupe C, uz dosta muke, uspjeli su da "slome" uporni Japan i plasiraju se u plej-of - 13:11.

Mučili su se momci Vladimira Gojkovića sa neobičnim stilom Japana tokom prve dvije četvrtine, gubili sa 4:3 i 5:4, na odmor otišli sa zabrinjavajućih 5:5, ali su se onda konačno ovog jutra probili u trećem periodu.

Dušan Matković, Draško Brguljan, Marko Mršić i Vlado Popadić serijom 4:0 riješili su pitanje pobjednika prije posljednjih osam minuta (9:5).

Pokušuvao je Japan i u posljednjoj četvrtini, prilazio na minus dva, ali je Crna Gora čak i sa ovakvom igrom, ipak, klasa za tu selekciju, pa je upisala važnu pobjedu.

Matković je sa četiri pogotka bio najefikasniji u našoj selekciji - Aleksa Ukropina je tri puta tresao mrežu Japana, dok je dva gola postigao Popadić.

Po jednom su se u strijelce upisali Brguljan, Miroslav Perković, Mršić i Jovan Vujović.

Naš nacionalni tim u borbu za četvrtfinale ići će sa druge ili treće pozicije, a to će zavisiti od ishoda duela između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država - danas od 15.30 sati.

Ukoliko slave "delfini" Crna Gora će biti drugoplasirana i trebalo bi u plej-ofu da igra sa Rumunijom, dok bi ih pobjeda "Amera" poslala na Italiju.

CRNA GORA - JAPAN 13:11 (3:2, 2:3, 4:0, 4:6)

Doha - "Aspajer dom". Gledalaca: 150. Sudije: Cvart (Holandija), Ome (Njemačka). Igrač više: Crna Gora 11 (5), Japan 4 (1). Peterci: Crna Gora 2 (1), Japan 4 (4).

Crna Gora: Lazović, Brguljan 1, Perković 1, Averka, Popadić 2, Vidović, Ukropina 3, Spaić, Matković 4, V. Radović, Tešanović (osam odbrana), Mršić 1, Vujović 1.

Japan: Tanamura, Adači 2, Vatanabe 5, Ogihara, Inue, Suzuki 1, Tade, Takata, Nita, Inaba 2, Okava 1, Araki, Nišimura (osam odbrana).

Izmjena: 08:42h
08:06h

Kraj - Crna Gora je uz dosta muke savladala Japan (13:11), izborila plasman u nokaut fazu, gdje će ići sa druge ili treće pozicije.

Ukoliko kasnije danas (15.30h) Srbija savlada Sjedinjene Američke Države momci Vladimira Gojkovića biće drugi u grupi C i u plej-ofu će najverovatnije igrati protiv Rumunije.

Pobjeda Amerikanaca poslala bi "ajkule" na Italiju, a samim tim plasman u četvrtfinale i odlazak na Olimpisjke igre bio bi mnogo teži.

08:05h

Vatanabe pogađa nakon nove greške naših u napadu i kontre Japana (13:11).

08:03h

Dušan Matković na 68 sekundi prije kraja rješava ovaj duel (13:10).

08:01h

Još jednom Vatanabe sa penala (12:10), minut i po do kraja.

08:00h

Lijep gol Popadića, "ajkule" su na dva minuta do kraja utakmice na "plus tri" (12:9).

07:59h

Na drugoj strani pogodio je Toi Suzuki (11:9).

07:57h

Draško Brguljan je sa nekoliko ukradenih lopti u odbrani spriječio Japan da se primakne, ali je na dva i po minuta do kraja promašio peterac.

07:56h

Dušan Matković pogađa u napadu u kojem je Crnan Gora imala dva igrača više - 11:8.

07:53h

Ponovo prijeti Japan - Vatanabe je sjajnim udarcem pogodio za 10:8.

07:51h

Novi pogodak Inabe sa peterca (10:7).

07:49h

Fenomenalan gol Alekse Ukropine na usteku napada - lob za 10:6.

07:48h

Novi trzaj Japana - Adači je smanjio na 9:6.

07:45h

Završena je treća četvrtina, čini se i ključna na ovom meču - Crna Gora je nakon 5:5 na poluvremenu serijom 4:0 vjerovatno i riješila pitanje pobjednika u Dohi (9:5).

07:43h

Japan više nema snage - kontra Crne Gore, pogodio je Popadić (9:5).

07:41h

Konačno buđenje "ajkula" - Marko Mršić je izborio peterac i na kraju ga realizovao za najveću prednost na meču (8:5), do kraja treće četvrtine ostalo nešto više od minut.

07:38h

Goool - Draško Brguljan je pogodio na isteku napada sa igračem više, Crna Gora ponovo ima plus dva (7:5).

07:31h

Vlado Popadić je sjajno pronašao Matkovića - Crna Gora napokon ponovo vodi (6:5).

07:26h

Kraj druge četvrtine - Tešanović je odbranio zicer Japana i tako spriječio da Crna Gora na odmor ode sa minusom (5:5).

Petar Tešanović
07:24h

Napokon dobra akcija naših - Vasilije Radović je pronašao Kanstantina Averku, koji je dodao do Miroslava Perkovića, a naš centar je izjednačio na 5:5.