Italija sa tri gola u posljednjih 140 sekundi poslala Grčku na megdan Crnoj Gori, Hrvati u klasiku bolji od Srbije

Vaterpolisti Sandra Kampanje u fenomenalnom četvrtfinalu slavili 11:10

16319 pregleda 13 komentar(a)
Ažurirano: 13.02.2024. 19:09h

Na startu borbe za plasman od 5. do 8. mjesta, vaterpolisti Crne Gore igraće sa Grčkom, koja je u izuzetno dramatičnom četvrtfinalnom meču i u finišu za nezaborav izgubila od Italije 11:10.

Heleni su odlično počeli meč, poveli 4:1, da bi nakon tri minuta 2. četvrtine, pri rezultatu 4:2, Stilijanos Argiropulos dobio crveni karton zato što je koljenom u glavu ispod vode udario Matea Joki-Gratu.

"Setebelo" je iskoristio period od četiri minuta sa igračem više i zaključio seriju 5:0 za 6:4.

Grčka je izjednačila na 7:7, a onda sa tri vezana gola povela 10:8 na dva minuta i 35 sekundi do kraja, kada je Konstantinos Genidunijas iskoristio peterac nakon faula Gonsala Ećenikea u napadu i isključenja s pravom zamjene.

Ali, Andrea Fondeli u napadu sa igračem manje i Edoardo di Soma iz peterca nakon kontre su donijeli izjednačenje, da bi preokret potpisao Franćesko di Fulvio 42 sekunde prije kraja.

Grci su imali napad sa igračem više da izbore peterce, ali je Aleksandros Papanastasiju šutirao pored gola.

Veliki derbi su odigrali Srbija i Hrvatska - radovale su se "barakude" 15:13.

Viđen je egal meč u Dohi, sve do finiša kada je Hrvatska serijom 3:0 povela 15:12 golovima Loren Fatovića (dva) i Rina Burića.

Kod 13:12 je Marko Bijač odbranio peterac Strahinji Rašović, odmah potom je Burić povisio na 14:12.

Fatović je bio četvorostruki strijelac, kod "delfina" je najbolji bio Rašović sa tri.

Hrvati će se za plasman u finale boriti sa pobjednikom duela Mađarska - Francuska (18.30).