Naši vaterpolisti upisali prvi trijumf u Beogradu
80 pregleda 0 komentar(a)
Aleksa Ukropina U20 SP u Beogradu, Foto: Wc2017.srbwp.rs
Ažurirano: 06.08.2017. 10:18h

Crnogorski mladi vaterpolisti su upisali prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Beogradu.

Nakon poraza od Hrvatske na startu (9:6), tim Veljka Uskokovića je opravdao ulogu favorita u duelu sa Holandijom - protiv "lala" je rezultat bio 14:6.

Briljirao je napadač Jadran Carina Nikola Moskov koji je postigao čak šest golova, dok je prve pogotke na šampionatu (dva) upisao Nikolas Saveljić.

Po jednom su mrežu Holanđana tresli Vladan Spaić, Dušan Matković, Đuro Radović, Aleksa Ukropina, Goran Grgurević i Blažo Mitrović.

Crna Gora je prvi pogodak primila tek u posljednjem minutu prve četvrtine iz peterca za 4:1, a samo je još jednom do kraja, sredinom druge dionice, Holandijaa bila na minus tri gola (6:3).

Nakon dva kola u grupi B, Hrvatska je prva sa četiri boda (danas je bila bolja i od Španije sa 6:5), dok su Crna Gora i "crvena furija" osvojile po dva.

Holandija i Japan, koji su odigrali samo po jedan meč do sada, nemaju bodova.

"Ajkulice" sjutra imaju slobodan dan, a u utorak je protivnik Španija od 19.20 u direktnom okršaju za drugu poziciju u grupi.

Holandija - Crna Gora 6:14 (1:5, 2:4, 2:2, 1:3)

Beograd - SC "Milan Gale Muškatirović". Sudije: Kiranis (Grčka), Kovač-Čaltos (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 8 (6), Holandija 6 (3). Peterci: Holandija 4 (1).

Holandija: Arts, Mama Rađi, Smelt, Van den Burg 3, Šerenburg, Hofmajer 1, De Mej, Gestman 1, Van den Berselar, De Verd, Volfsvinkel, Van Rajten 1, Stromberg.

Crna Gora: Tešanović, Matković 1, Franeta, Saveljić 2, Mitrović 1, Vujašević, Ukropina 1, Gardašević, Radović 1, Moskov 6, Spaić 1, Grgurević 1, Mandić.