Primorac vidi Premijer ligu

Kotorani savladali Vukove 11:10

6254 pregleda 5 komentar(a)

Vaterpolisti Primorca su na korak od plasmana u regionalnu Premijer ligu.

Kotorani su na svom bazenu savladali beogradske Vukove 11:10, pa pred posljednja dva kola u A1 ligi imaju šest bodova više od konkurenatan.

Crnogorski tim je sakupio 12 bodova, po šest imaju Vukovi i Valis, kojeg je Primorac savladao u petak 12:8.

Večeras je viđen veoma uzbudljiv meč u kojem su gosti u finišu treće četvrtine vodili 8:6, a Primorac pet i po minuta prije kraja meča stigao do preokreta - 9:8.

Gol za pobjedu je postigao Rus Anatolij Jevdokušin koji je bio strijelac za 11:10 na minut i po do kraja susreta.

Posljednja dva meča Primorac će odigrati u petak i nedjelju - u Valjevu protiv Valisa, odnosno sa Vukovima u Beogradu.

Bod iz te dvije utakmice bi bio dovoljan da Kotorani odbrane prvo mjesto i nakon godinu se vrate u elitno takmičenje.

Marko Mršić je bio trostruki strijelac u kapici Primorca, dva je postigao Nikola Marković, a po jedan Draško Brguljan, Jevdokušin, Tim Perov, Nemanja Vico, Đorđije Stanojević i Srđan Janović.