SP U VATERPOLU ZA MLADE: CRNA GORA OTVARA TURNIR PROTIV HRVATSKE

Uskoković: Cilj je plasman u polufinale

"Bilo bi dobro da takmičenje otvorimo pobjedom", istakao je selektor Uskoković
82 pregleda 0 komentar(a)
Veljko Uskoković, Foto: Filip Roganović
Veljko Uskoković, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 04.02.2019. 06:32h

Sjutra u Beogradu počinje Svjetsko prvenstvo u vaterpolu za igrače rođene 1997. godine i mlađe.

To je takmičenje na kojem Crna Gora nije ni trebala da učestvuje, jer je na prethodnom SP prije dvije godine bila tek devetoplasirana, ali je dobila pozivnicu nakon što je nastup otkazao Brazil.

"Zadovoljan sam kako smo odradili pripreme, tačnije uradili smo sve ono što smo zamislili. Kako smo kasno dobili pozivnicu za učešće na šampionatu, nismo imali vremena da obezbijedimo dovoljan broj trening-utakmica u pripremnom periodu, ali vjerujem da će turnir u Boru i pripreme u Kikindi u kompletnom sastavu biti dovoljne da spremno dočekamo početak takmičenja", rekao je selektor Veljko Uskoković.

Prvi protivnik na turniru je Hrvatska, sjutra od 13 časova.

"Očekujemo neizvjestan meč do samog kraja, a bilo bi dobro da takmičenje otvorimo pobjedom", istakao je Uskoković.

Naša reprezentacija nije u užem krugu favorita, ali...

"Cilj je plasman u polufinale'', dodao je legendarni vaterpolista.

Pored Crne Gore i Hrvatske u grupi B su još Španija, Holandija i Japan. Prvoplasirana ekipa ide direktno u četvrtinale, dok će drugoplasirana i trećeplasirana igrati u razigravanju za plasman među osam najboljih.

U grupi A se nalaze Grčka, Sjedinjene Američke Države, Rusija, Portoriko i Iran, u grupi C su Novi Zeland, Australija, Srbija, Argentina i Kina, a u D Italija, Mađarska, Egipat, Kanada i Južna Afrika.

Crna Gora će u Beogradu nastupiti u sastavu: Petar Tešanović, Dušan Matković, Nikolas Saveljić, Blažo Mitrović, Bogdan Vujašević, Branko Franeta, Filip Gardašević, Nikola Moskov, Goran Grgurević, Vladan Spaić, Aleksa Ukropina, Đuro Radović, Milija Mandić.

Raspored grupe B

1. kolo (5. avgust)

Španija - Japan 11.40

Crna Gora - Hrvatska 13.00

2. kolo (6. avgust)

Hrvatska - Španija 9.00

Holandija - Crna Gora 10.20

3. kolo (7. avgust)

Japan - Hrvatska 17.20

Španija - Holandija 18.40

4. kolo (8. avgust)

Holandija - Japan 16.00

Crna Gora - Španija 17.20

5. kolo (9. avgust)

Japan - Crna Gora 11.40

Holandija - Crna Gora 13.00