Hrvatska - Srbija 12:11, Mađarska - Grčka 7:5
52 pregleda 191 komentar(a)
hrvatska srbija, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 27.07.2017. 21:24h

Dominacija Srbije svjetskim vaterpolom je završena – selekcija koja je osvojila osam vezanih zlatnih medalja na velikim takmičenjima zaustavljena je u polufinalu šampionata svijeta.

“Delfine” je zaustavio najveći rival – Hrvatska, pobjedom u spektakularnoj utakmici 12:11.

Dramatičan meč, ubjedljivo najbolji na šampionatu, duel izuzetnog tempa odigrali su veliki rivali.

Hrvatska je protiv dominantne svjetske selekcije bila hrabra, čvrsta, nije ustuknula, iako je gotovo cijeli meč jurila rivala, koji, međutim, nije imao prednost veću od jednog gola razlike.

“Barakude” su prvi put povele četiri minuta i 50 sekundi prije kraja 11:10, nakon što je rezultat bio devet puta izjednačen.

Nakon novog poravnjanja, Maro Joković je pogodio za 12:11, a nakon serije promašenih napada, Srbija je izgubila loptu 45 sekundi prije kraja.

Imala je, ipak, posljednji napad za produžetke.

Završen je tako što je Bijač odbranio šut Andriji Prlainoviću – Hrvatska je u finalu 17. Svjetskog prvenstva.

Tamo je čeka Mađarska. Domaćin je savladao Grčku sa 7:5, u meču koji je obilježio Viktor Nađ.

Sjajni golman je bio slab na početku utakmice, ali se onda razgoropadio i omogućio svom timu da trijumfuje.

Nađ nije primio gol 19 minuta i 40 sekundi - od 5. minuta druge četvrtine do dvije sekunde prije kraja utakmice, kada ga je konačno savladao Joanis Fudulis.

Po dva gola za pobjednike su dali Norbert Hošnjanski i Marton Vamoš, dok su kod Helena odskočili Konstantinos Genidunijas sa tri i Fudulis sa dva.

Nađ je odbranio 12, a Konstantinos Flekas osam šuteva.

Mađari će se boriti za četvrto zlato na planetarnim šampionatima, a posljednje su osvojili prije četiri godine u Barseloni, kada su u finalu savladali Crnu Goru sa 8:7. Večerašnjim trijumfom su osigurali 11. medalju na SP.