Težak poraz "ajkula", polufinale je bilo miljama daleko

Crna Gora - Grčka 7:12
67 pregleda 0 komentar(a)
Dragan Drašković, Foto: Fina-budapest2017.com
Ažurirano: 25.07.2017. 14:14h

Smjena generacija biće bolna i teška - vaterpolo reprezentacija Crne Gore ubjedljivo je poražena od Grčke u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva sa 12:7.

Vidjelo se u ovom meču da je tim koji stvara Vladimir Gojković daleko od svjetskog vrha, da je zlatno doba crnogorskog vaterpola prošlo, a da slijedi period u kome će se “ajkule” grčevito boriti da se vrate tamo gdje su bile, s tim da je teško prognozirati da li će se to i dogoditi.

Nakon očekivano osvojenog prvog mjesta u grupi, Crna Gora je u prvom jakom duelu u Budimpešti pokazala nedostatke i trenutne limite.

Grčka je bila dominantna na obje strane bazena, samo u prvoj četvrtini se igralo ravnopravno.

U tom period je Crna Gora promašila sve što je stvorila, u ostala tri nije uradila bukvalno ništa dobro u napadu.

U odbrani nemoćna pred udarima raspoloženog rivala, koji je krajem treće četvrtine vodio čak 10:2.

Crnoj Gori sada predstoji borba za plasman u petog do osmog mjesta, a prvi rival je poraženi iz meča Mađarska - Rusija.

Crna Gora - Grčka 7:12 (0:1, 2:5, 1:4, 4:2)

Budimpešta - Bazen "Alfred Hajoš". Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Flejhiv (Australija). Igrač više: Crna Gora 9 (2), Grčka 9 (6), Peterci:Crna Gora 3 (2), Grčka 1 (1).

Crna Gora: Lazović (pet odbrana), Dr. Brguljan 1, Banićević, Petković 1, Darko Brguljan 1, A. Radović 2, Drašković, Ukropina, Đ. Radović, Mišić, Čučković, Murišić 1, Šćepanović (tri odbrane).

Grčka: Flegas (12 odbrana), Genidunias 1, Delakas, Dervisis 1, Fudulis 4, Kapocis, Podikeas, Argiropulos 1, Murikis 1, Kolomvos 1, Gunas 2, Vlahopulos 1, Zerdevas.

Tok meča

7:12 - Darko Brguljan iz peterca.

6:12 - Genidunias.

6:11 - Petković sa igračem više. Drugi gol iz osam takvih situacija.

5:11 - Argiropulos iz kontre.

5:10 - Aleksandar Radović iz peterca.

4:10 - Murišić na asistenciju Ukropine.

Počela je posljednja četvrtina.

3:10 - Draško Brguljan. Prvi gol u trećoj četvrtini.

2:10 - Fudulis sa igračem više.

Još jedan loš napad sa igračem više. Od pet šansi iskorištena je samo jedna.

2:9 - Fudulis iz peterca. Njegov treći gol.

Šćepanović na golu. Banićević i Murikis isključeni s pravom zamjene.

2:8 - Gunas. Sada je jasno da sluti na ubjedljiv poraz Crne Gore.

2:7 - Fudulis, zaboravljen, neometan, bez problema je savladao Lazovića.

Počela je treća četvrtina.

Crna Gora je daleko od polufinala. Na poluvremenu gubi od Grčke 6:2.

Grci sjajni u drugoj četvrtini u kojoj su postigli pet golova, veoma raznovrsni u napadu.

Na drugoj strani, "ajkule" nemoćne pred golom rivala od početka meča.

Kraj poluvremena

2:6 - Aleksandar Radović. Minut i po prije kraja poluvremena.

Iako nije ni poluvrijeme, jasno je da su šanse Crne Gore da dođe do polufinala - minimalne. Apsolutna nadmoć Grčke u drugoj četvrtini.

1:6 - Fudulis sa igračem više.

Nema gola sa igračem više, šut Aleksandra Radovića je izblokiran.

1:5 - Murikis sa igračem više.

1:4 - Saša Mišić sa igračem više. Poslije skoro 12 minuta prvi gol "ajkula".

Crnogorski vaterpolisti potpuno nemoćni u napadu.

Sve je na strani Grčke, koja je iz četiri napada u drugoj četvrtini postigla tri gola.

0:4 - Kolovos sa igračem više.

0:3 - Dervisis je lob udarcem iznenadio Lazovića. Lopta se od stative odbila u mrežu.

0:2 - Vlahopulos, sjajan šut grčkog igrača u finišu napada.

Kraj prve četvrtfine.

Mnogo prilika imala je Crna Gora. Drašković nije iskoristio peterac, Petković pogodio prečku, a Flegas imao četiri odbrane.

Na drugoj strani, odličan i naš golman Lazović.

I Murikis je uzdrmao prečku.

Petković je pogodio prečku, nema gola ni iz ove velike šanse.

Gojković uzima tajm-aut, napad sa igračem više za Crnu Goru.

Odbranila se Crna Gora, još jedna sjajna intervencija Lazovića.

Tajm-aut Grčke, koja ima napad sa igračem više.

Grčki golman Flegas već ima četiri odbrane, dok je Lazović skinuo zicer Gunasu.

0:1 - Gunas sa igračem više.

Peterac je iznudio Mišić, ali je šut Draškovića odbranio Flegas.

Počeo je meč.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igra najvažniji meč na šampionatu svijeta.

„Ajkule“ se u četvrtfinalu sastaju sa Grčkom.

Riječ je o utakmici koja će definisati nastup podmlađenog tima, koji vodi Vlado Gojković.

U konkurenciji Brazila, Kanade i Kazahstana, prvo mjesto u grupi bilo je očekivano, a samim tim plasman među osam najboljih minimum ispod koje Crna Gora nije smjela da ode u Budimpešti.

Korak naprijed – bio bi uspjeh.

Crna Gora i Grčka sastale su se nedavno u kontrolnom meču, a naš tim je kao gost slavio 6:5.

Jedini meč na Svjetskim prvenstvima, ove dvije selekcije odigrale su 2013. godine, u grupnoj fazi, a Grci su bili bolji 6:4.