Rutinski savladan Brazil: Crna Gora na korak od prvog mjesta

"Ajkule" ubjedljive - 14:5
Brazil - Crna Gora SP u Budimpešti, Foto: Fina-budapest2017.com
Ažurirano: 19.07.2017. 21:02h

Kanada je zaboravljena, crnogorski vaterpolisti su opet na pravom kursu na Svjetskom prvenstvu.

Rutinski je savladan Brazil rezultatom 14:5, pa je Crna Gora nakon dva kola preuzela prvo mjesto u grupi A sa velikim šansama i da ode direktno u četvrtfinale.

Za prvu poziciju u grupi "ajkulama" je dovoljan i bod protiv Kazahstana u petak (18.50 časova), ali niko i ne pomišlja ni na šta drugo sem na trijumf protiv objektivno slabijeg protivnika.

Za razliku od utakmice sa Kanađanima, večeras je sve bilo laganije, dilema nije postojala nijednog trenutka.

Na kraju prve četvrtine je bilo 4:0, na poluvremenu plus pet (7:2), a naši vaterpolisti su i u nastavku jurili da postignu što više golova, valjda svjesni da im je protiv Kanade falilo baš to u posljednjim osam minuta.

Aleksandar Radović je sa tri gola predvodio naš tim, po dva su postigli Uroš Čučković, Darko Brguljan, Marko Petković i Dragan Drašković, a upisali su se i Bojan Banićević, Đuro Radović i Saša Mišić.

Situacija u grupi pred posljednje kolo je zamršena pred posljednje kolo, jer je Kazahstan savladao Kanadu (10:9).

Crna Gora je prva sa tri boda, po dva imaju Brazil i Kazahstan, Kanada jedan...

Brazil - Crna Gora 5:14 (0:4, 2:3, 2:4, 1:3)

Budimpešta - Bazen "Alfred Hajoš". Sudije: Vilis (Južna Afrika), Kađivara (Japan). Igrač više: Brazil 3 (-), Crna Gora 8 (4). Peterci: Crna Gora 2 (2).

Brazil: Soro (šest odbrana), Kruz, Almeida 1, Kutinjo 1, L. R. Silva, R. Gimaraeš, P. Stelet, M. Stelet, Roča, Karulo 1, G. Gimaraeš 2, Freitas, L. Silva (jedna odbrana).

Crna Gora: Lazović (dvije odbrane), Dr. Brguljan, Banićević 1, Petković 2, Da. Brguljan 2, A. Radović 3, Drašković 2, Ukropina, Đ. Radović 1, Mišić 1, Čučković 2, Murišić, Šćepanović (pet odbrana).

TOK MEČA

Kraj utakmice.

5:14 - Još jedan pogodak Aleksandra Radovića (1.34).

5:13 - Almeida je iznenadio Lazovića (2.34).

4:13 - Aleksandar Radović je iskoristio peterac (3.02).

Darko Brguljan nije pogodio.

Tajm-aut Gojkovića. Crna Gora će imati napad s igračem više.

4:12 - Drašković je uplivao iza leđa odbrani Brazila i pogodio (6.33).

Crna Gora ima uvodni napad i u posljednjih osam minuta.

Kraj treće četvrtine, sigurnih sedam golova prednosti ima Crna Gora.

4:11 - Drugi gol Darka Brguljana (0.33).

4:10 - Karulo je pogodio na drugoj strani (0.58).

3:10 - Upisao se i Darko Brguljan (1.21).

Sada tajm-aut Gojkovića. Crna Gora potpuno kontroliše utakmicu.

3:9 - Opet Čučković, opet u napadu s igračem više (3.16).

Tajm-aut Brazilca Koelja na polovini treće četvrtine.

3:8 - Đuro Radović se upisao u napadu s igračem više (5.49).

3:7 - Gustavo Gimaraeš je isplivao od gola do gola i matirao Lazovića (6.09). U odbrani je sada zakasnio Mišić.

Aleksandar Radović je pogodio stativu, ali Crna Gora ima novi napad.

Počela je treća četvrtina, napad imaju naši vaterpolisti. Gojković je promijenio golmana - sada je među stativama Dejan Lazović.

Odlično prvo poluvrijeme crnogorskih vaterpolista protiv Brazila. Kako sada stvari stoje, tim Vladimira Gojkovića grabi ka prvoj pobjedi na Svjetskom prvenstvu.

2:7 - Još jedan kontranapad "ajkula", sada je bio uspješan - pogodio je Petković u posljednjoj sekundi prvog poluvremena.

Drašković je bio u kontranapadu, ali ga je pročitao Soro.

Tajm-aut Brazila prije napada s igračem više.

2:6 - Drašković je matirao Sora (1.32).

2:5 - Kutinjo je lobovao Šćepanovića (2.00).

Naši vaterpolisti nisu ni uputili šut na gol u napadu s igračem više.

Tajm-aut Gojkovića na dva minuta i 51 sekund do kraja prvog poluvremena.

1:5 - Banićević je pogodio na isteku napada s igračem više (5.52).

1:4 - Gustavo Gimaraeš je postigao prvi gol za Brazilce (7.28).

Brazilci imaju prvi napad u drugoj četvrtini.

Kraj prve četvrtine u kojoj je Crna Gora dominantno stvorila veliku razliku.

0:4 - Marko Petković je dao gol u posljednjoj sekundi prve dionice.

Brazilski selektor Koeljo je tražio tam-aut 40 sekundi prije kraja prve četvrtine.

0:3 - Mišić je iznudio peterac, a Aleksandar Radović donio prednost od tri gola (1.28).

Ukropina je pogodio prečku u napadu s igračem više.

0:2 - Mišić (4.39).

0:1 - Čučković je pogodio u napadu s igračem više (5.34).

Soro je odbranio prva dva šuta naših vaterpolista.