Srbija pokazala snagu i protiv Španije, Japan ponizio SAD

Iz grupe C je potencijalni rival Crne Gore u drugoj fazi takmičenja
Vaterpolo reprezentacija Srbije Milan Aleksić, Foto: Fina-budapest2017.com
Ažurirano: 19.07.2017. 19:45h

Srbija je deklasirala Španiju u drugom kolu grupe C na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti - bilo je 11:6 za aktuelnog šampiona.

To je druga pobjeda Srbije, koja je na startu bila bolja od Južne Afrike rezultatom 21:5.

Derbi na papiru nije opravdao očekivanja, jer je Srbija ja poluvremenu vodila sa 5:1, potom i na kraju treće četvrtine sa 8:3...

Po dva pogotka su za tim Dejana Savića postigli Nemanja Ubović, Andrija Prlainović i Filip Filipović.

Španci su doživjeli drugi poraz, nakon što su su izgubili od Grčke na otvaranju (8:7), koja je u drugom kolu bila bolja i od Afrikanaca (18:2).

Iz ove grupe je potencijalni rival Crne Gore u drugoj fazi takmičenja.

Naša reprezentacija će se plasirati u četvrtfinale ako osvoji prvo mjesto u grupi A.

Ako bude drugoplasirana sastaće se u osmini finala najvjerovatnije sa Španijom, a ako zauzme treće mjesto rival će biti Srbija ili Grčka, zavisno od toga koja ekipa na kraju grupe bude drugoplasirana.

Hrvatska je u grupi D bila bolja od Rusije sa 10:8, a veliko iznenađenje je priredio Japan, koji je ponizio Sjedinjene Američke Države i slavio sa čak 15:7.

U derbiju grupe B, Italija i Mađarska su podijelile bodove - bilo je 9:9.