Vaterpolisti startovali remijem protiv Španije

Dvostruki strijelac za Crnu Goru bio je Aleksandar Radović, dok su po gol postigli Bogdan Đurđić, Aleksa Ukropina i Saša Mišić.
Crna Gora - Španija, Samarcidis Kup, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 23.06.2017. 09:05h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore remijem sa Španijom 5:5 (1:2, 2:2, 1:1, 1:0), otvorila je učešće na "Samarcidis kupu" u Atini, u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo u Budimpešti.

Mišić je pogodio za vođstvo Crne Gore, ali je ‘’furija’’ preokrenula do kraja četvrtine preko Munariza i Barosa. U drugih osam minuta viđena su četiri gola.

Radović je izjednačio, uslijedila su dva gola Španaca, strijelci su bili Tahulj i Baroso, a do kraja poluvremena pogodio je i Đurđić.

Ukropina je treću dionicu otvorio golom, a novo vođstvo Španiji donio je Bustos.

Jedini gol u posljednjoj četvrtini postigao je Radović za konačnih 5:5.

"Može da nas raduje odlična odbrana, jer smo primili samo pet golova. Imali smo nekoliko šansi koje nismo iskoristili i možda bi rezultat bio bolji. Mislim da imamo dosta prostora da unaprijedimo igru i siguran sam da ćemo kako vrijeme bude odmicalo djelovati sve bolje. Ako uzmemo u obzir da ekipa prvi put u ovom sastavu igra zvaničnu utakmicu onda možemo da budemo zadovoljni", rekao je nakon meča Stefan Vidović.

U španskoj selekciji dva golo postigao je Albero Baroso.

Pogledajte snimak utakmice Crna Gora - Španija.