Poznati svi polufinalisti: Srbija sa Hrvatskom, Španci zakazali duel sa Italijom

"Delfini" savladali Mađarsku rezultatom 8:5
75 pregleda 0 komentar(a)
Srbija - Mađarska Barselona 2018., Foto: Bcn2013.com
Ažurirano: 24.07.2018. 21:07h

Srbija je prvi polufinalista Evropskog prvenstva u vaterpolu.

Aktuelni šampion je u četvrtfinalu rutinski izašao na kraj sa velikim rivalom Mađarskom - slavio je rezultatom 8:5 i ušao u borbu za medalju.

Mađarska je u blagoj smjeni generacija, u Barseloni igra daleko od vrhunskog nivoa, pa je i bilo jasno da joj šanse protiv "delfina" i nisu velike.

Srbija je vodila sa 5:0, a prvi gol je primila 24 sekunde prije kraja druge četvrtine kada je Kristijan Bedo smanjio na 5:1.

Kasnije bilo i 5:2 i 6:3, ali Mađari nijednom nisu ugrozili sigurno vođstvo izabranika Dejana Savića.

Nikola Jakšić je postigao tri gola, dva puta se upisao Filip Filipović, a po jednom Andrija Prlainović, Nemanja Vico i Viktor Rašović.

Dvostruki strijelac kod Mađara bio je centar Kristijan Bedo.

Srbija će u polufinalu igrati protiv Hrvatske, koja je savladala Crnu Goru (9:7).

Italija je deklasirala Rusiju rezultatom 11:1 u meču u kojem je "zbornaja" jedini pogodak postigla tri i po minuta prije kraja treće četvrtine.

Rival "azurima" u polufinalu biće Španija koja je sa 10:6 pobijedila Grčku.