Jadran deklasirao Partizan i izbjegao Jug

70 pregleda 0 komentar(a)
VK Jadran Carine, Foto: VK Jadran
Ažurirano: 08.03.2017. 19:03h

Jadran je na svom bazenu deklasirao Partizan 16:8 (6:1, 1:4, 5:2, 4:1), u utakmici 16. kola Regionalne A1 lige, i revanširao se "crno-bijelima" za poraz u prvom dijelu lige.

Novljani su ovom pobjedom definitivno izbjegli četvrto mjesto i duel sa Jugom u polufinalu završnog turnira, a posljednja dva kola će odlučiti da li će izabranici Vladimira Gojkovića na finalni turnir sa druge ili treće pozicije.

Jadran, naime, trenutno ima tri boda i utakmicu više od trećeplasirane Mladosti, a nedostižnih devet bodova više od četvrtoplasiranog Partizana, koji ima i utakmicu manje od crnogorskog šampiona.

Pobjednik u današnjem meču se mogao naslutiti već nakon prve četvrtine (6:1). Partizan je, istina, priprijetio na 8:6 početkom druge dionice, ali je Jadran sa četiri uzastopna gola otklonio sve dileme 81 sekundu prije kraja druge četvrtine (12:6)...

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksa Ukropina sa četiri gola, dok su po tri postigli Marko Petković i Đuro Radović.

U ekipi Partizana najbolji je bio Nikola Jakšić sa tri pogotka.

Jadran u sljedećem kolu, 18. marta, gostuje u Splitu ekipu Mornara.

Jadran Carine – Partizan 16:8 (6:1, 1:4, 5:2, 4:1)

Herceg Novi – Bazen na Škveru. Sudije: Đurašković (Crna Gora), Stanojević (Srbija). Igrač više: Jadran Carine 10 (7), Partizan 4 (2). Peterci: Jadran Carine 1 (1), Partizan 2 (2).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 4, Popadić, Kovačić 1, Vidović 1, Merkulov 2, Baničević 1, Gardašević, Radović 3, Petković 3, Spajić 1, Pješivac, Šćepanović (14 odbrana), Moskov.

Partizan: Belopavlović, Japundžić 1, Janković 1, Repanović 1, Lazić, Tomić, Drešović, Andrejević, Jakšić 3, Radojević 1, Stojanović 1, Vučinić, Bulajić (dvije odbrane), Toholj.