Poraz Budvana u Splitu

VK Budva, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 28.01.2017. 16:35h

Budva je u Splitu upisala sedmi poraz u regionalnoj A1 ligi.

Tim Draga Pejakovića je izgubio od Mornara rezultatom 10:8, a epilog je mogao da se nasluti već nakon prve četvrtine...

Mornar je u uvodu meča poveo sa 4:0, nakon prvih osam minuta je imao 5:1, ali je crnogorski predstavnik u finišu druge dionice stigao na minus jedan (5:4).

Golom Blaža Mitrovića dva i po minuta do kraja treće četvrtine Budva je povela sa 8:7, ali je tu i stala, jer do kraja više nijednom nije pronašla put do mreže tima iz Dalmacije.

Blažo Mitrović je bio najefikasniji sa tri gola kod Budvana, dok je Bogdan Đurđić pogodio dva puta.

Kod Mornara je bio najbolji Antun Goreta je postigao pet pogodaka.

Mornar - Budva 10:8 (5:1, 1:3, 2:4, 2:0)

Split - Bazen na Poljudu. Sudije: Franulović (Hrvatska), Stanojević (Srbija). Igrač više: Mornar 8 (4), Budva 5 (3).

Mornar: Šparada (10 odbrana), Čagalj 2, Kreković, Goreta 5, Ćalić 1, Živković, Radin, Buha 1, Vrdoljak, Krolo, Dužević 1, Erak, Kordić, Marović.

Budva: Radić (devet odbrana), Manojlović, S. Ćetković, Franeta 1, B. Mitrović 3, M. Mitrović, Vujašević 1, Đurđić 2, Kovačević, Popović, P. Ćetković, D. Dragović, Krivokapić, Vuksanović 1.